Живопліт: посадка та стрижка рослин

Оптимальним місцем для живоплоту є ділянка, що розташована в півтіні і має достатню вологість. Тоді рослини        добре розвиватимуться, будуть густими і здоровими.

Перед посадкою треба обробити вибрану ділянку, видалити усю рослинність. Потім викопати траншею завглибшки 20см і шириною – 40см. Траншею рясно полити водою і внести на дно підгодівлю для ґрунту. За допомогою мотузка і рулетки визначити точні місця посадки саджанців.

Підготовлені рослини прикопати не занадто глибоко, але і не мілко, так, щоб було покрите коріння. Якщо коріння при купівлі було загорнуте, не розгортати його, з часом матеріал розкладеться сам.

Висаджені рослини ретельно полити водою.

Без стрижки рослина може вирости, але вона не загусне. Квітучі дерева і кущі стрижуть зазвичай після цвітіння, листяні види в період спокою – з листопада по березень, а вічнозелені види – з вересня і до перших морозів.

Формуюче обрізання проводиться в перші п’ять років життя рослини в загорожі і її метою є формування крони молодого дерева або кущів.

Відразу після посадки саджанці необхідно обрізувати на пень або на висоту 15 см від рівня землі (залежно від виду рослин), що викличе активний приріст пагонів від основи. Надалі цей крок дозволить отримати щільні, добре сформовані кущі в живоплоті.

У перші два роки після посадки рослини особливо вразливі і вам доведеться забезпечити їм максимальний догляд, який полягатиме у видаленні бур’янів і розпушуванні ґрунту навколо рослин, поливі в посушливі періоди, регулярній підгодівлі і обробках від шкідників і хвороб.

Починаючи з другого року життя рослини в загорожі і до досягнення ним 4-річного віку, на початку літа здійснюють обрізання пагонів на одну третину від річного приросту. Таке регулярне обрізання дозволяє сформувати рівномірну, симетричну, густу крону.

Після досягнення необхідної висоти і щільності рослин починають формувати профіль живоплоту. Ідеальна форма огорожі – широка в нижній частині і поступово звужується до верхівки. Вона забезпечує швидкий відтік води від верхньої частини огорожі і при цьому нижні гілки отримують достатню кількість світла.

Щоб отримати при стрижці рівний профіль огорожі, як шаблон в процесі обрізання використовують дерев’яні рейки або натягнутий дріт. Використання шаблону дозволяє отримати рівний профіль по усій довжині живоплоту. Для стрижки високої зеленої огорожі знадобитися драбина.

Після декількох років кропіткої роботи ви отримаєте огорожу, що сформована на певній висоті і має заданий профіль (форму). Тепер можна переходити до підтримувального обрізання.

Частота підтримувального обрізання залежить від швидкості відновлення і росту пагонів після стрижки, але зазвичай її проводять 2-3 рази за сезон. Перший раз рослини обрізують в травні-початку червня, другий – у кінці липня, третій – в серпні – на початку вересня. Якщо в стриженій загорожі рослини ростуть недостатньо швидко, вистачає 2 стрижок в рік.

Основне правило, яке слід знати при підтримувальному обрізанні: чим більше Ви обрізаєте, тим більше пробуджується сплячих бруньок, які дають бокові пагони.

Вільно зростаючі загорожі не вимагають такого догляду, вони швидко ростуть, але і швидко втрачають свою красу.