Види рослин для живоплоту на садовій ділянці

Окрім декоративної функції живопліт має і практичне значення. Він візуально визначає межі ділянки, ізолює його від шумної і запорошеної дороги, небажаних поглядів сусідів, захищає від вітру, створює сприятливий мікроклімат в саду.
Для створення такої загорожі потрібен час. Поки з маленьких саджанців виростуть високі, густі дерева і кущі пройде декілька років. Але тимчасові і трудові витрати вартують того, правильно сформований живопліт не залишить нікого байдужим і радуватиме усіх своїм зовнішнім виглядом круглий рік.
Важливо заздалегідь визначитися, якої висоти має бути огорожа і скільки часу їй приділятиметься, а також підібрати бажані види рослин – вічнозелені або листові. При виборі рослин необхідно враховувати і розміри ділянки. Якщо ділянка вузька, огорожа має бути сформованою, підстриженою, а якщо широка, то можна дозволити їй рости вільно.
Щоб огорожа виконувала своє призначення, її висота має бути біля 1,5 метрів. Занадто висока огорожа може сильно затінювати сад. Для ділення ділянки на зони, досить маленьких груп кущів заввишки до 1м. Низькі, до 0,5м кущики можуть використовуватися для обрамлення клумб.
Види рослин для огорожі
Туя Смарагд
Одним з улюблених видів рослин є туя Смарагд, яка росте не занадто швидко і відповідно не вимагає частого підстригання. За рік виростає на 10-20см, досягає висоти 4-6м. Це вічнозелена рослина конусовидної правильної форми з великою кількістю вертикальних бічних гілок. Туя добре переносить сильний вітер і мороз. Висаджують її з частотою два кущі на 1м грунту.
Кипарисовик
Росте швидше за тую. Але, якщо його не укорочувати, утворюються діри в загорожі, через які видно ділянку. Це вічнозелене деревце з горизонтальними гілками, покритими хвоєю салатного відтінку. Досягає висоти 3-5м, легко піддається формуванню, погано переносить нестачу вологи і яскраве пекуче сонце. Кипарисовик має приємний запах хвої, яка має протимікробну дію.
Самшит
Прикрасити сад можна і кущами самшиту, які виглядають дуже елегантно. Самшит добре переносить обрізання, йому можна надати будь-якої форми, яка збережеться надовго, завдяки повільному росту. У природі самшит досягає 10м у висоту, прямі пагони густо вкриті темно-зеленим листям.
Рослина отруйна. Оптимальне місце для посадки – півтінь з великою кількістю вологи. Прямі і сильні промені сонячного світла освітлюють листя, яке може набути і коричневого відтінку. У травні-червні самшит вимагає хімічної обробки від шкідників, що викликають скручування листя.
Піраканта
Багаторічні вічнозелені кущі, що сягають 2м у висоту. Гілки покриті довгими гострими шпильками, що створюють відмінну перешкоду для непроханих гостей або тварин. Навесні цвіте красивими білими квітами із приємним запахом, а восени кущі покривають грона червоних або помаранчевих ягід. Рослину саджають в півтіні, на яскравому сонці листя жовтіє. Саджанці розміщують на відстані 50см один від одного. Піраканта росте швидко і потребує частого підрізування. Загорожа виходить густа і щільна.
Бірючина звичайна
Великі вічнозелені кущі, що сягають 4м у висоту. Росте відносно повільно, має широку розкидисту крону. Листя щільне, з настанням морозів обпадає. Зустрічаються в трьох відтінках – золотому, зеленому, строкатому. Красиво виглядає комбінація різних відтінків. Білі невеликі ароматні квітки зібрані в мітелки, восени з’являються чорні блискучі плоди. Рослина невимоглива, стійка до морозів і посухи. Саджають з щільністю 3-4 штуки на 1м. Стрижуть бирючину двічі в рік – в березні і серпні.