Ламінат в дизайні інтер’єру

Що потрібно врахувати при виборі кольору та візерунку ламінованого підлогового покриття?

Насправді про сучасний ламінат можна розповісти дуже багато. Адже висока естетичність за помірну ціну – далеко не найголовніша перевага цього матеріалу. Він легко монтується, невибагливий у догляді, а завдяки останнім розробкам саме ламінат іноді стає єдино правильним рішенням для приміщень із підвищеними вимогами до підлогового покриття – фітнес-центрів, торгівельних залів, шкіл і т.д. Втім у даній статті нас цікавитиме не зносостійкість і пружність ламінованої підлоги, а величезний вибір її кольору та візерунків… Позаяк дизайн інтер’єру дуже залежний від того, що виступає тлом на нижній площині простору.

Створюємо настрій. Про зв’язок кольору із психоемоційним станом людини відомо усім. Колір підлоги – не виняток. Тому, обираючи ламінат, перш за все дайте собі відповідь на питання, який настрій ви бажаєте створити у приміщенні. Наприклад, для житлових кімнат якнайкраще підійде підлога світло-коричневих відтінків, бо така гама створює атмосферу затишку. Для кабінету, навчальних аудиторій – червоно-помаранчеві тони, бо вони стимулюють до активності (особливо якщо ламінат із повздовжніми лініями візерунку). Темна підлога із глянцевим блиском – ідеальний вибір для банкетних і конференц-залів, бо налаштовує на відкритість у спілкуванні.

Враховуємо стиль. Великий вибір кольору, візерунків і навіть фактур ламінату дає напрочуд широкий простір для творчості у дизайні інтер’єру. Цей матеріал візуально може зімітувати що завгодно – плитку, мармур, паркет… Тому підібрати ламінат можна для приміщень найрізноманітніших стилів. До прикладу, класичні напрямки будуть виглядати ще благороднішими і соліднішими із підлоговим покриттям під дорогі породи дерева – дуб, червоне дерево, бук. Тоді як вишня, тік, дуб, вибілений ламінат підкреслять «домашність» кантрі, провансу, растік, еко- та етностилю. Античний стиль найвдаліше доповнить підлога під мармур. А ламінат чорного, білого та насичених кольорових відтінків – те що треба для поп-арту, авангарду і контемпорарі. Щодо прогресивних сучасних напрямків типу хай-тек, урбаністичного чи футуристичного, то їм пасуватимуть металік, камінь, кафель або імітація деревини сірих тонів.

Граємо із формами. Як і стіни та стеля, площина підлоги – чудове полотно для дизайнерських ідей та прийомів, використовуючи які можна змінити загальне відчуття простору у приміщенні. Приміром, світлий ламінат візуально збільшить темну кімнату із вікнами та північну сторону. Для таких задач підійде візерунок під вибілений дуб, бук, венге-кремона, вишню-альбу, клен, білу сосну тощо. «Теплішим» інтер’єр зробить ламінат відповідно теплих відтінків. Глянцева підлога «підніме» стелю. А темна – зробить дизайн «глибоким». Якщо ж ви бажаєте візуально розширити простір, то вам допоможе ламінат з повздовжніми полосами, вкладений впоперек кімнати. Хочете навпаки – видовжити приміщення – тоді монтуйте такий же ламінат, але повздовж. При цьому майте на увазі, що це також і звузить простір. Щоб пом’якшити такий ефект можна обрати ламінат із короткими товстими смугами.

Зважаємо на правила. Якщо у кімнаті є дерев’яні меблі, то ламінат під дерево має бути у тій же кольоровій гамі – тон в тон, або на порядок світліший чи темніший. Такий ламінат також рекомендують обрамлювати оригінальним дерев’яним плінтусом, а не пластиковим, щоб підсилити імітацію натурального матеріалу. Крім того, слід зважити на цільове призначення приміщення. Зокрема у громадських не варто встеляти ламінат білого або глянцевого чорного кольору з тієї причини, що на ньому будуть дуже помітні найменші забруднення. І ще – чим темніший колір підлоги, тим більше штучного освітлення та світлових сцен повинно бути у цій кімнаті.

Домашній офіс

ДОМАШНІЙ ОФІС: ДЕ та ЯК облаштувати

В умовах стрімкого науково-технічного прогресу домашній офіс став сьогодні не забаганкою, а радше необхідністю. Особливо для людей, які працюють на умовах фрілансерства чи віддаленої роботи. І, певна річ, інтер’єр цієї кімнати (чи відокремленої зони) повинен налаштовувати на звитяжний труд з великим коефіцієнтом корисної дії…

Щоб ефективність праці була насправді високою робоче місце, насамперед, має бути ізольоване: щоб і ви самі не відволікалися, і вас ніхто не відволікав. Найлегше це зробити, звичайно, якщо ваш домашній офіс – це окрема кімната-кабінет. За інших обставин створюємо робочу зону, наприклад у спальні чи вітальні. У будь-якому випадку перед вами постане низка наступних питань:

 • розміщення робочого столу. Розташувавши стіл вздовж стіни, ви залишите максимум простору у центрі приміщення, що раціонально якщо ви суміщаєте домашній офіс із кімнатою іншого призначення (в такому випадку стіл може бути взагалі у вигляді вузької стільниці, приладнаної до стіни), а також в окремому кабінеті, якщо ваша діяльність передбачає використання ще якихось габаритних предметів (манекен, кульман тощо). Як варіант – можна облаштувати такий стіл біля вікна, «розширивши» підвіконня: дивитися на краєвиди, вочевидь, приємніше, ніж в стіну, коли з’являтиметься хвилинка на відпочинок.

Перпендикулярне розміщення столу дозволить, по-перше, збільшити кут корисної площі для поличок і техніки на стіні, а по-друге – розділити приміщення на різні зони. А стіл за діагоналлю, який наче зрізує кут кімнати, це додатковий психологічний комфорт і відчуття затишку. Втім, де б не стояв ваш робочий стіл, пам’ятайте, що формула його ергономіки, себто зручності, передбачає загальну площу поверхні стільниці в один метр квадратний.

 • стиль домашнього офісу. У дизайнерській мові сформувалося таке поняття як «офісний стиль». Під ним мають на увазі сучасні стилі, колоніальний, класицизм, хай-тек, але все ж найчастіше – строге приміщення без претензій на індивідуальність. Якщо ви любите свою роботу і підходите до неї творчо, то це хибний шлях. Бо стиль вашого домашнього офісу має СТИМУЛЮВАТИ вас на справді плідну працю: містити символи та тематику вашої діяльності. Наприклад, модельєру чи художнику буде комфортно в арт-деко чи авангарді, бухгалтеру у класичних напрямках тощо. І навіть коли ваше робоче місце лише «орендує» окрему зону в якійсь з кімнат, підпорядкуватися стилістиці загального простору вона має не цілком і повністю, а частково.
 • колір домашнього офісу. Окрім естетичних складових, при виборі кольору радимо врахувати його вплив на психічні процеси. Наприклад, холодні відтінки сприяють зосередженій, монотонній роботі. Це білий, сірий, відтінок перлів, лавандовий, прозоро-зелений, чорний тощо. У той же час яскраві барви (жовтий, червоний, персиковий) чудово активізують креативне мислення, тому робоче місце у такому кольоровому рішенні варто організувати людям творчих професій.
 • декор. Із предметів must-have на робочому столі або ж на стіні домашнього офісу має бути годинник. Якщо вам є якими заслугами пишатися, то нагороди та грамоти на видному місці також будуть доречними. Так само як і картини із зображенням пейзажів, бо їх споглядання, на думку психологів, сприяє гарному емоційному розвантаженню, знімає стрес. З цією ж метою на робочий стіл зазвичай ставлять світлину близьких людей. А ті, хто вірить у матеріалізацію думок або просто у силу правильної мотивації, обов’язково доповнюють домашній офіс символами успіху – «грошовими» фігурками чи фотографією, на якій зображена мрія (якась дорога річ, яку плануєте придбати у майбутньому, або екзотичний курорт, на якому бажаєте побувати тощо).

Види рослин для живоплоту на садовій ділянці

Окрім декоративної функції живопліт має і практичне значення. Він візуально визначає межі ділянки, ізолює його від шумної і запорошеної дороги, небажаних поглядів сусідів, захищає від вітру, створює сприятливий мікроклімат в саду. (більше…)

Бамбукові штори – східна деталь у західному інтер’єрі

Рік від року бамбук стає усе більш популярним матеріалом для виготовлення предметів інтер’єру. З цієї тропічної рослини виготовляються дуже красиві, неймовірні за своєю декоративністю, а головне – екологічно чисті і безпечні речі, здатні прикрасити собою будь-яке приміщення. (більше…)

Абетка стилів дизайну

У різні епохи архітектори та дизайнери писали свої монументальні шедеври різною мовою: античність, готика, бароко, класицизм тощо. Ці напрямки складають першу групу стилів дизайну – історичні. До другої належать течії, що відрізняються за територіальною та етнічною ознакою: індійський, китайський, європейський і т.д. Деякі експерти виділяють окремо ще одну групу, сучасних напрямків. (більше…)

Акрилові ванни

Останнім часом на зміну ваннам з чавуну і сталі приходять акрилові ванни. Розглянемо переваги акрилових ванн:
• Мала вага (15-30 кг) дозволяє змонтувати акрилову ванну навіть одній людині.
• Акрил має меншу теплопровідність ніж чавун, за рахунок чого вода у ванні довший час залишається гарячою, в той же час акрилова ванна без води має кімнатну температуру, на відміну від “холодного” чавуну, і не вимагає попереднього підігрівання перед використанням. (більше…)

Безпека дітей у квартирі

Поява дитини в домі – це не лише велика радість для батьків, але і нові турботи. Перший час їх не так багато, проте, дитина росте і з кожним днем їй будуть доступні все більше умінь. Спочатку дитина вчиться тримати голівку, потім перевертатися, потім повзати. Ось на цьому етапі і виникають перші проблеми, пов’язані з переміщенням дитини по будинку. Гострі кути столів і стін, дрібні предмети на полицях і у висувних ящиках – усе це представляє небезпеку для маленької дитини, яка через свою допитливість намагається досліджувати усе, що попадається на його шляхи усіма доступними способами. Наша стаття розповість про безпеку дітей вдома. (більше…)

Дизайн вітальні

Вітальна кімната по праву може називатися головною кімнатою у будинку, адже саме в ній відпочивають і приймають гостей. Інтер’єр вітальні повинен, продуманий з урахуванням побажань усіх членів сім’ї.
Перед початком ремонтних робіт слід скласти перелік усіх робіт, які належить провести в цій кімнаті, і продумати усі можливі зміни, які можуть статися в сім’ї. (більше…)

Дизайн інтер’єру мансарди: як правильно організувати простір

Набагато простіше, якщо ви будуєте новий будинок з мансардою. В цьому випадку ще на стадії проектування будуть враховані усі вимоги до облаштування житлового приміщення. Якщо ж ви переробляєте під житло колишнє горище будинку, то спочатку краще проконсультуватися Мансардні приміщення все частіше використовуються для житла в мегаполісах і заміських селищах. Дизайн інтер’єру мансарди повинен враховувати деякі особливості проживання під дахом з фахівцями з низки запитань. (більше…)

Камін у заміському будинку

У класичному варіанті камін є простим вогнищем з димарем, який призначений для нагріву приміщення за допомогою полум’я від палива, що горить в ньому. Досить довго слово камін було синонімом багатого і успішного способу життя. В основному, камін набув свого поширення в країнах Східної і Західної Європи. Широке поширення каміна відбулось завдяки особливостям кліматичних умов в Європі, зокрема, відносно теплим зимам. У Росії дуже суворі умови, зими холодні і здавна будинки в Росії опалювалися звичайною російською піччю.

З розвитком теплотехніки роль камінів пішла на другий план, оскільки з’явилися інші види і типи обігрівальних приладів. Проте, великий асортимент таких приладів не зміг повністю витіснити з ринку каміни. Причиною цьому служить не лише обігрівальний ефект каміна, але і відчуття цілісності і затишку в будинку, яке виникає кожного разу, коли дивишся на відкрите полум’я в каміні. Камін увійшов до нашого життя не лише як обігрівальний елемент будинку, але і як елемент інтер’єру кімнати, вітальні або спальні. Величезний вибір сучасних камінів, а також камінів під старовину дає масу можливостей для красивої обстановки в будинку. Каміни, безумовно, поширені в заміських будинках, ними опалюють приміщення в міжсезоння, або у вітряну дощову погоду.

Не дивлячись на те, що камін за своєю будовою набагато простіший, ніж піч, при його будівництві, або при купівлі готового каміна слід знати деякі особливості. Камін складається з топки, димаря і порталу. Оскільки в каміні присутня топка у відкритому виді, і відсутні внутрішні димові канали, кімната опалюється за рахунок тепла відкритого полум’я, відповідно тепло зберігатиметься до тих пір, поки горітиме полум’я. Димар повинен забезпечувати функцію проходження диму поза опалювальним приміщенням. Тобто димар повинен мати досить сильну тягу, завдяки якій димар має функції вентиляції, витягаючи з приміщення сире і холодне повітря. Далі, відкрита камінна топка повинна відповідати вимогам пожежної безпеки. Тому, при будівництві, а також при проектуванні каміна потрібна думка фахівця, або організації, яка відповідає за правильність і безпеку встановлення каміна в будинку.

При встановленні каміна хазяїн будинку (замовник) і виконавець повинні підрахувати усі характеристики приміщення, де встановлюватиметься камін. По розташуванню каміни підрозділяються на фронтальні, такі, що окремо стоять і кутові. Підрахунок характеристик приміщення потрібний для того, щоб правильно визначити розміри топки, необхідної для опалювання приміщення. Нині, за загальним правилом топка виготовляється з вогнетривкої цегли, також поширені металеві топки, чавунні топки і сталеві. Якщо говорити про більшу тепловіддачу, то перевага віддається металевій чавунній топці. Додатково, виділяють закриті каміни, які обладнані дверцями з вогнетривкого скла, ці каміни зберігають велику ККД і менш пожежонебезпечні.

Димар, як елемент каміна, створений для здійснення необхідної тяги. Зазвичай димарі виготовляються з цегли, кераміки, металу. Димарі бувають трьох видів: вбудовані, підвісні і з опорою на камін.

Фундамент потрібний димарям з опорою на камін, вбудованим димарям не потрібний фундамент, вони монтуються в стіну. Підвісні димарі використовуються для камінів, що окремо стоять. Підвісні димарі кріпляться до конструкцій даху, перекриттів, а також до за допомогою кронштейнів до стін. При правильній і чіткій роботі димаря дим в ньому повинен йти рівномірно. Крім того, димар необхідно чистити, оскільки відкладення сажі заважають проходить диму через димар, і зменшують отвір димаря, далі сажа, накопичена в димарі часто спалахує. Тому правильне функціональне використання димаря не дозволить накопичитися диму в приміщенні. Часто в димарі ставлять функціональний пристрій, так званий сміттєзбірник, який дозволяє збирати в себе залишки сажі. Також для того, щоб майстер зміг проникнути в димар, на даху ставляться спеціальне слухове віконце, з якого за допомогою спеціальних пристосувань можна підійти до каміна.

Після встановлення каміна, слід зрозуміти, як користуватися цим пристроєм. Паливо для каміна може бути різним, це дрова і вугілля. При виборі для каміна необхідно знати, що ялинові і соснові дрова для каміна небажані. Найбільш ефективне паливо для каміна це березові або осикові дрова. Розпалюючи камін, необхідно пам’ятати, що треба спочатку прогріти холодне повітря в димарі.

Підсумовуючи вищесказане, необхідно відмітити, що, звичайно, рядовому обивателеві-власникові каміна, не обов’язково знати усі нюанси встановлення каміна. Важливо довірити процес професіоналові, який підготує і здійснить увесь комплекс інженерно-технічних робіт. Окрім цього, роз’яснить в доступній формі для споживача послуги правила експлуатації каміна.

 

Квартира з високими стелями

Як правило, при оформленні приміщення найбільша увага приділяється стінам, в крайньому випадку, покриттю підлоги. А даремно. Як не дивно, але саме стеля може допомогти зробити інтер’єр квартири або будинку завершеним, приховати недоліки приміщення і виділити достоїнства. (більше…)

Керамічна плитка в інтер’єрі

Керамічна плитка в інтер’єрі сучасного будинку – це нескінченні можливості створення унікального дизайну на основі продукції вітчизняних або зарубіжних заводів керамічних виробів. Використовуючи одні і ті ж колекції облицювальної плитки, можна розробити безліч неповторних інтер’єрів. Ще пару десятиліть назад керамічну плитку ми використовували тільки у ваннах і на кухнях, а сьогодні її можна побачити вже в будь-якій кімнаті будинку.

Особливості використання сучасної керамічної плитки в інтер’єрі

Поєднання плитки різних розмірів

Сучасні виробники випускають таку різноманітність форм і розмірів плиток, що навіть монохромні інтер’єри виглядають надзвичайно стильно. Поєднання маленьких і великих плиток одного дизайну, прямокутних і квадратних виробів дає можливість створювати хитромудру мозаїчну композицію на стінах. При використанні керамограніта приголомшливе за красою підлогове покриття можна створити, використовуючи поєднання полірованих і матових плиток.

Поєднання в інтер’єрі керамічних плиток різного кольору і дизайну

Найпопулярніше використовувати поєднання однотонних плиток і плиток з малюнком на тому ж фоні. Можна створювати геометричні композиції, мозаїчні полотна, але особливо популярне створення романтичного дизайну і інтер’єрів в стилі модерн. Оригінальні пропозиції можна побачити  в каталогах престижних світових брендів. Як правило, сучасні виробники спеціально розробляють колекції облицювальної плитки, призначеної для створення дизайнерських інтер’єрів.

Використання рельєфних плиток

Багато виробників пропонують керамічну плитку, що достовірно імітує дерево, шкіру і навіть текстиль. Популярністю у споживачів всього світу користується плитка рустик з імітацією зістареної поверхні. Подібну плитку із задоволенням використовують прихильники традиційних інтер’єрів. Але і любителі авангардних інтер’єрів з легкістю знайдуть оригінальні фактурні плитки, включаючи імітацію металевих поверхонь.

Використання керамічної плитки в інтер’єрі терас і альтанок

Поява на ринку керамогранітної плитки, стійкої до морозу і перепадів температур, дозволила використовувати керамічне облицювання підлоги на відкритих терасах і в альтанках. Найвища стійкість до механічного  стирання робить його найпривабливішим матеріалом для зовнішнього підлогового покриття. Особливості технології виробництва дозволяють виробникам випускати керамограніт, що імітує натуральні камені, а також величезну різноманітність декорованих плиток. Слід тільки врахувати, що полірований керамограніт варто застосовувати виключно в інтер’єрі будинку, оскільки в мороз він стає дуже слизьким.

            Використання керамічної плитки ручної роботи

Стара технологія ручного виробництва керамічної плитки з художнім розписом ніколи не вийде з моди. Особливою популярністю така плитка користується в елітних інтер’єрах для прикраси кухонного фартуха і декору дегустаційної зони винного льоху.

            Використання фотоплитки в інтер’єрі будинку

Дивовижне якість сучасної фотоплитки і реалістичність зображення, порівняно з постерами, дозволяє використовувати цю продукцію для декору будь-якої кімнати будинку, від спальні до ванної.

Використання керамічної плитки з вбудованим світлодіодним освітленням

Світлодіодне освітлення завойовує все нові сфери застосування в сучасних інтер’єрах. Керамічна плитка з підсвіткою є стильною заміною нічника і бра. Цю стильну плитку поки важко назвати широко поширеною, але, безсумнівно, це дуже перспективний напрям в дизайні інтер’єрів.

Керамічна плитка в інтер’єрі давно перестала бути просто зручним обробним матеріалом. Сьогодні цей екологічний виріб відрізняється багатством дизайнерських рішень і надає нові можливості декорування сучасних інтер’єрів.

 

Керамічна сантехніка

Керамічна сантехніка здатна не лише бездоганно виконувати свої прямі функції, але приносити естетичне задоволення. Позначимо основні моменти ринку сантехніки в Україні.
Сучасне житло цілком можна уявити без побутової техніки, меблів й інших елементів функціонування або інтер’єрного убрання на стадії ремонту або напередодні вселення мешканців. А ось без ванної кімнати з ванною, змішувачами, умивальником і туалету з унітазом уявити складно… (більше…)

Класика в інтер’єрі

Класика в інтер’єрі – це стиль упевнених людей. Кожна деталь інтер’єру свідчить про високий достаток хазяїв, але розкіш не виставляється напоказ, її присутність в класичному дизайні інтер’єру є природною і виправданою. Усі елементи інтер’єру відбивають бездоганність смаку і стилю. Усе дихає спокійною гідністю і говорить про респектабельність власників. Внутрішній простір в класичному дизайні інтер’єру організований симетрично і пропорційно. Кімнати чітко відокремлені одна від одної. Популярний стиль студії в цьому стилі просто недоречний. Класику в інтер’єрі неможливо представити в дизайні маленької квартири чи в будинку з низькими стелями. Класичний стиль виражається простими прямолінійними формами, проте, незважаючи на стриманість планувальних рішень, він зачаровує бездоганністю обробки і декору.
Класика в інтер’єрі: правила дизайну стін і перекриттів… (більше…)

Дитячі модульні меблі економ класу

Вибір меблів для дитячої кімнати вимагає набагато серйознішого підходу, ніж усі інші кімнати, навіть кухня. Слід врахувати дуже багато моментів, кожен з яких важливий. Ваша дитина повинна мати можливість, знаходячись в цій кімнаті, повноцінно відпочити, займатися уроками і іграми, мати досить місця для своїх речей та іграшок. А основною з критеріїв є безпека такого гарнітура. І ще, він не має бути занадто “строгим”. Дитина є дитина, і для її повноцінного розвитку слід підібрати яскравіші тони і незвичайні форми для таких меблів. Психологи вже давно встановили пряму залежність розвитку дітей від оточення їх предметів. Одноманітний інтер’єр позбавляє малюка повноцінного пізнання навколишнього світу. Адже дитяча – це одна з основних складових його пізнання, місце проведення чималої кількості часу дитиною.

Ще одне питання, яке батькам бажано вирішити перед придбанням дитячої, чи будуть вони міняти меблі через декілька років. В ідеалі, бажано це робити ще двічі. Тобто, для повноцінного розвитку і максимальної зручності Вашого чада передбачені модульні меблі економ класу: для дошкільного віку, середнього віку від 7 до 11 років і меблі для старшокласників. Останні вже мало чим відрізняється від звичайних меблів, якими користуються і дорослі. Просто треба врахувати її функціональні особливості і побажання фахівців про екологічність. Шкідливі домішки, що знаходяться в недорогих меблях, дуже згубно можуть діяти на організм дитини в цьому віці.

Вимоги про екологічність торкаються усіх дитячих меблів без винятку. Батьки повинні пам’ятати, що економлячи на таких покупках, вони шкодять своїм дітям. Тому, якщо не вистачає засобів, краще придбати необхідний мінімум, а інші елементи докупляти у міру фінансових можливостей. Це набагато краще в усіх відношеннях, ніж відразу купити дешеві меблі низької якості.

І ще, вище написано було про придбання трьох різних гарнітурів для різного віку. Багато хто може визнати таку пораду непідходящою через фінансовий бік. Адже ростити дітей дуже дорого і так, без зміни гарнітура раз в 5 – 6 років. Для такої ситуації, коли немає можливості придбати нові меблі для дитячих, існує варіант обміну. Є знайомі і родичі, у яких теж є діти. У одних малюк молодший, у інших старший, завжди можна домовитися про те, як зробити обмін. Ця справа, звичайно, суто індивідуальна, але іноді розв’язати проблему допомагає.

 

Душові кабіни

Душова кабіна у ванній кімнаті вже давно перестала бути розкішшю, яку могли дозволити собі тільки багаті люди . Зараз цю компактну, зручну конструкцію можна побачити мало не в кожному будинку. Багато людей навіть відмовляються від стандартних чавунних і акрилових ванн саме на користь ергономічної і зручної душової кабіни. Звичайно, якщо у вас в сім’ї маленька дитина або ви самі любите поніжиться у ванні, то варто знайти компромісне рішення і поєднати звичну ванну і душову кабіну в одному приміщенні.

Проте, якщо ви молоді, енергійні і у вас кожна секунда на рахунку, то душової кабіни цілком вистачатиме. Давайте розглянемо її основні переваги.

По-перше, при заміні ванни на душову кабіну ви заощадите місце в стандартній, як правило досить тісній ванній кімнаті. Стандартні душові кабіни комплектуються піддонами 80 на 80 сантиметрів. Простір, що звільнився, можна з успіхом використовувати для додаткових сантехнічних пристроїв або під пральну машинку.

По-друге, душова кабіна оснащується різними додатковими пристроями, які зроблять ваші гігієнічні процедури комфортнішими. У сучасні душові бокси можна встановити гідромасажні пристрої, парову лазню і навіть радіо і телефон.

Крім того, в квартирах зі встановленими лічильниками на холодну і гарячу воду душова кабіна допоможе істотно заощадити на оплаті рахунків.

Зараз супермаркети, що займаються продажем устаткування для ванних кімнат, пропонують широкий асортимент душових кабін, що істотно відрізняються як за розмірами, функціональністю, так і за ціною.

Найбільш дешевими на ринку є душові кабіни, вироблені в Китаї. За своєю вартістю вони ідеально підходять людям, не готовим викладати за цей елемент ванної кімнати велику суму грошей. Якість комплектуючих і додаткових пристроїв зазвичай залишає бажати кращого, проте якщо у вас в сім’ї є домашній майстер, готовий самостійно усунути дрібні несправності, то ви будете цілком нею задоволені.

У середньому ціновому діапазоні представлені душові кабіни вітчизняної зборки, але з використанням тих же самих китайських комплектуючих. Перевага таких душових кабін в тому, що явно браковані деталі відсіваються на етапі зборки і у вас набагато менше шансів отримати неприємні проблеми в процесі експлуатації.

Якщо ж ви готові віддати за душову кабіну суму понад тисячу умовних одиниць, то ваш вибір – моделі європейських виробників. Купуючи таку кабінку можна майже із стовідсотковою вірогідністю бути упевненим в тому, що вона без всяких проблем прослужить вам багато років. А у разі поломки завжди можна звернутися в сервісний центр, де грамотні майстри відремонтують її в найкоротші терміни.

 

Екологічна безпека: формальдегід, фенол

За даними Всесвітньої організації охорони довкілля квартири, в яких люди проводять велику частину часу, занесені в список п’яти найбільш забруднених точок довкілля. Згідно з дослідженнями екологів, в повітрі житлових будівель одночасно присутньо більше 100 летких хімічних речовин, причому більшість з них має високу токсичність. А повітря в приміщенні перевершує рівень забруднення вуличного повітря в середньому в 1,8-4 рази. Причому з настанням спеки деякі хімічні сполуки починають активніше виділятися, що може привести до розвитку серйозних захворювань.
На жаль, інформації про екологію будівельних і обробних матеріалів дуже мало. Крім того, адже ми хочемо зробити ремонт швидко і дешево, а виробники і продавці – продати багато і дорого, забуваючи розповісти про можливі негативні прояви, показують товар тільки з хорошого боку. Звичайно, усі обробні матеріали мають екологічний сертифікат. Але річ у тому, що норми вказуються для одного виду меблів або обробного матеріалу. У кімнаті ж їх набирається добрий десяток. І акумулюючу дію найдрібніших частинок токсичних речовин від меблів і різноманітних обробних матеріалів підрахувати практично неможливо і ніякими гігієнічними нормами регламентувати не можна. Ось і виходить, що кожен окремо рулон шпалер або лінолеуму має законний сертифікат, а разом вони створять таку атмосферу, яка негативним чином впливає на здоров’я. Зрозуміло, не усі сучасні будівельні і обробні матеріали небезпечні. Просто необхідно знати, де і які з них можна використовувати, щоб звести до мінімуму можливі проблеми.

Формальдегід  
            Газ формальдегід – найтоксичніше з’єднання, яке виділяється з обробних матеріалів. Формальдегід міститься в смолі, що використовується при виготовленні деревно-стружкових плит (ДСП), деревно-волокнистих плит (ДВП), фанери (ФРП), мастик, пластифікаторів, шпаклювань і мастил для сталевих форм. Формальдегід подразнює слизові оболонки і шкіру, має канцерогенну активність. Тривале вдихання пари формальдегіду, особливо в теплу пору року, може провокувати розвиток різних шкірних захворювань, погіршення зору і хвороби органів дихання.

Тому при використанні в дитячій кімнаті панелей з ДСП, ДВП, ФРП необхідно звернути увагу на наявність ламінуючого покриття, яке перешкоджає виділенню формальдегіду в довкілля. При купівлі панелей бажано віддавати перевагу продукції вітчизняного виробництва. Річ у тому, що наші гранично допустимі норми по формальдегіду в 10 разів жорсткіші за європейські.

Хорошою альтернативою плитам з ДСП, ДВП і ФРП являється МДФ. Абревіатура МДФ є калькою з англійського – MDF – Medium Density Fiberboard (деревно-волокниста плита середньої щільності). При нагріванні деревини виділяється лігнін, який і виступає єднальним елементом. Варто відзначити, що при виробництві МДФ-панелей не використовуються шкідливі для людини смоли, тому їх можна використовувати при обробці будь-яких приміщень, у тому числі дитячих кімнат. Крім того, від інших обробних матеріалів їх відрізняє високий рівень шумопоглинання, звуко- і теплоізоляції.

Фенол  
             Використання лаків, фарб і лінолеуму призводить до 10-кратного перевищення рівня гранично допустимої концентрації фенолу. Особливо небезпечне використання в приміщенні лаків і фарб, призначених тільки для зовнішніх робіт, дозволених до використання на відкритому повітрі. Може спричинити ураження нирок, печінки, зміну складу крові.

Для малярних робіт вибирайте лаки і фарби на натуральній основі. З сучасних матеріалів хорошу репутацію у гігієністів, екологів і будівельників завоювали алкідні або поліефірні фарби. В процесі нанесення і наступної полімеризації такі фарби не виділяють отруйного запаху або високотоксичних речовин і мають невеликий в порівнянні з олійними фарбами час висихання. Також не такі агресивні до здоров’я людини, як органічні – водоемульсійні або, що одне і те ж, водно-дисперсні фарби. Термін служби таких покриттів визначається в першу чергу якістю єднальної речовини. Нині на зміну “мішанкам” з ПВА і вапна прийшли сучасні фарби, де основними складовими є латексні і акрилові сополімери. Поліакрилатні дисперсії надають необхідну зносостійкість і твердість поверхневій плівці, що утворюється при висиханні, а наявність латексу надає необхідну еластичність системі.

 

Екологічна безпека: радіоактивне випромінювання, стирол, важкі метали

Радіоактивне випромінювання  
Досить часто в житлових приміщеннях виявляється перевищення радіаційних норм по РАДОНУ-222 – найбільш небезпечному для здоров’я людини радіоактивному інертному газу. Справа в тому, що деякі будівельні конструкції можуть включати природні матеріали зі вмістом радіонуклідів, що набагато перевищує діючі норми радіаційної безпеки. Досить часто при ремонті будинків використовується суміш бетону і гранітного щебеня, яка має високий радіаційний фон. Крім того, причиною надлишкового радіоактивного випромінювання можуть бути деякі види поширених нині шпалер (з елементами, що світяться в темряві), що фосфоресціюють.

Можливими наслідками єонкологічні захворювання, особливо великий ризик розвитку раку легенів. Тому треба замислитись про альтернативу.Суміш бетону і гранітного щебеня будівельники часто використовують при відновленні стін і підлог. Це один з найбільш дешевих матеріалів. Але щоб потім не розплачуватися за дешевий ремонт здоров’ям, для відновлення стін і підлог бажано використовувати різноманітні шпаклівки, штукатурки і навісні панелі. А перед наклеюванням шпалер і настиланням підлог усі цементовані поверхні бажано покрити тонким шаром шпаклівки, що понизить можливе радіаційне випромінювання. Також по можливості позбавтеся від щільного арматурного каркаса, який змінює в приміщенні рівень природного радіаційного випромінювання.

Що стосується шпалер, то якісні шпалери, що фосфоресціюють, в обов’язковому порядку проходять перевірку на наявність радіаційного випромінювання. Тому у великих спеціалізованих магазинах ризик купити шпалери-“шкідники” зведений до мінімуму. А ось на різних ринках часто попадаються досить “небезпечні” рулони. Без спеціальних приладів визначити якість і наявність радіаційного фону на шпалерах неможливо. Тому для власної безпеки купляйте обробні матеріали тільки у великих спеціалізованих магазинах.

Молекули стиролу
Основним джерелом виділення стиролу є теплоізоляційні пінопласти, облицювальний пластик, лінолеум, а також лаки, фарби і клеї. Крім того, значно підвищує концентрацію стиролу в повітрі обробка стін і стель сухою вагонкою.Можливі наслідки: подразнення слизових оболонок, очей, головний біль, нудота, спазми судин.

Для зниження концентрації в повітрі молекул стиролу потрібна абсолютна пароізоляція стін з боку приміщень. Хорошим способом пароізоляції є використання вінілових шпалер. Для забезпечення теплоізоляції використовуйте тільки матеріали на натуральній основі. Пінопласти використовувати в дитячій не рекомендується. Також небажано встановлювати в кімнаті, де живе малюк, навісні стелі з панелей пінопластів і пластикових. Набагато безпечніше пофарбувати стелю фарбою на водній основі (або обклеїти паперовими шпалерами. Крім того, прагніть максимально понизити кількість використовуваного будівельного матеріалу. Від того, що ви пофарбуєте батарею трьома шарами фарби, краси не додасться, а концентрація в повітрі молекул стиролу значно збільшиться.

Аерозолі важких металів

Добові концентрації багатьох металів усередині приміщень значно перевищують вміст їх в атмосферному повітрі. Для свинцю ця різниця складає 2,3 рази, кадмію – 3,2 рази, хрому – 10%, мідь – 29%. Деякі види шпалер і килимові покриття акумулюють в собі величезну кількість аерозолів важких металів. Крім того, високим вмістом важких металів відрізняються бетон, цемент, шпаклівка й інші матеріали з додаванням
промислових відходів.
Серед можливих наслідків відзначають захворювання серцево-судинної системи, печінки, нирок і алергічні реакції.
Намагайтеся хоч би раз в п’ять років робити в кімнаті косметичний ремонт із заміною шпалер і плінтусів. Аерозолі важких металів мають неприємну властивість накопичуватися з часом. Тому чим частіше ви мінятимете шпалери і плінтуси, тим чистіше буде повітря в приміщенні. Тільки перш ніж приступити до ремонту, ретельно видаляйте старі матеріали (шпалери, штукатурку). Деякі будівельники вважають за краще клеїти нові шпалери поверх старих, пояснюючи це тим, що так вони краще триматимуться. Насправді ними рухає звичайна лінь, а не бажання зробити якісний ремонт. Якісно підготовлені стіни забезпечать не лише чистіше повітря в кімнаті, але і шпалери на них добре триматимуться.

 

Екологічні матеріали в оформленні будинку

Намагайтесь відстежити екологічну чистоту вашого будинку ще на стадії будівництва і ремонту. До групи найбільш прийнятних для використання матеріалів входить усе, що повертає нас “в печери”: дерево, солома, необпалена глина. Далі в списку екологічних матеріалів слідують глиняна цеглина і природні камені осадового походження. У перших плодів цивілізації – металу і скла – репутація вже не така бездоганна. А вже усе інше – бетон, різні суміші, пластики і іншу “хімію” – вам доведеться “знешкоджувати” за допомогою різних хитрощів. Особливо слід остерігатися матеріалів, що містять фенол (який провокує головні болі, алергію і знижує імунітет) і формальдегід (діє на репродуктивні органи, дихальні шляхи і ЦНС). Не прагніть “одягнути” свій будинок в останні досягнення прогресу : набагато престижніше обладнати його за допомогою істинних дарів природи. Деякі обробні камені, як стверджують їх добувачі, навіть мають лікувальну дію. Так, наприклад, в Тавушському районі Вірменії добувають унікальний камінь кольору світлої бірюзи, який місцеві жителі вже давно використовують як ліки, настоюючи на ньому воду.

Цілющі речі. Принцип все той же : натуральність і ще раз натуральність. Віддайте перевагу плетеним кошикам над пластиковими контейнерами, справжні пір’яні подушки – синтепоновым, прості “селянські” тканини (льон, ситець, мішковина, груба шерсть) – ефектним новинкам, плетені рогожі – металевим жалюзі і т. д. Натуральні речі не лише здоровіші для тіла, але і мають особливу енергетику (особливо якщо вони зроблені вручну або в маленькій майстерні). Не нехтуйте місцевим ринком дерев’яних, плетених і керамічних виробів. Не варто звисока дивитися і на “речі з бабусиної скрині”: ретро-дрібниці з сімейного музею (якщо вони належним чином подані) наповнять будинок теплом і затишком. Єдині природні “дари”, яких все ж слід уникати, – це мисливські трофеї: шкури і роги вбитих тварин, опудала і т. д. Як би красиво вони не виглядали, біополе, яке вони “випромінюють”, не надто корисне для людини.

 

Живопліт: посадка та стрижка рослин

Оптимальним місцем для живоплоту є ділянка, що розташована в півтіні і має достатню вологість. Тоді рослини        добре розвиватимуться, будуть густими і здоровими.

Перед посадкою треба обробити вибрану ділянку, видалити усю рослинність. Потім викопати траншею завглибшки 20см і шириною – 40см. Траншею рясно полити водою і внести на дно підгодівлю для ґрунту. За допомогою мотузка і рулетки визначити точні місця посадки саджанців.

Підготовлені рослини прикопати не занадто глибоко, але і не мілко, так, щоб було покрите коріння. Якщо коріння при купівлі було загорнуте, не розгортати його, з часом матеріал розкладеться сам.

Висаджені рослини ретельно полити водою.

Без стрижки рослина може вирости, але вона не загусне. Квітучі дерева і кущі стрижуть зазвичай після цвітіння, листяні види в період спокою – з листопада по березень, а вічнозелені види – з вересня і до перших морозів.

Формуюче обрізання проводиться в перші п’ять років життя рослини в загорожі і її метою є формування крони молодого дерева або кущів.

Відразу після посадки саджанці необхідно обрізувати на пень або на висоту 15 см від рівня землі (залежно від виду рослин), що викличе активний приріст пагонів від основи. Надалі цей крок дозволить отримати щільні, добре сформовані кущі в живоплоті.

У перші два роки після посадки рослини особливо вразливі і вам доведеться забезпечити їм максимальний догляд, який полягатиме у видаленні бур’янів і розпушуванні ґрунту навколо рослин, поливі в посушливі періоди, регулярній підгодівлі і обробках від шкідників і хвороб.

Починаючи з другого року життя рослини в загорожі і до досягнення ним 4-річного віку, на початку літа здійснюють обрізання пагонів на одну третину від річного приросту. Таке регулярне обрізання дозволяє сформувати рівномірну, симетричну, густу крону.

Після досягнення необхідної висоти і щільності рослин починають формувати профіль живоплоту. Ідеальна форма огорожі – широка в нижній частині і поступово звужується до верхівки. Вона забезпечує швидкий відтік води від верхньої частини огорожі і при цьому нижні гілки отримують достатню кількість світла.

Щоб отримати при стрижці рівний профіль огорожі, як шаблон в процесі обрізання використовують дерев’яні рейки або натягнутий дріт. Використання шаблону дозволяє отримати рівний профіль по усій довжині живоплоту. Для стрижки високої зеленої огорожі знадобитися драбина.

Після декількох років кропіткої роботи ви отримаєте огорожу, що сформована на певній висоті і має заданий профіль (форму). Тепер можна переходити до підтримувального обрізання.

Частота підтримувального обрізання залежить від швидкості відновлення і росту пагонів після стрижки, але зазвичай її проводять 2-3 рази за сезон. Перший раз рослини обрізують в травні-початку червня, другий – у кінці липня, третій – в серпні – на початку вересня. Якщо в стриженій загорожі рослини ростуть недостатньо швидко, вистачає 2 стрижок в рік.

Основне правило, яке слід знати при підтримувальному обрізанні: чим більше Ви обрізаєте, тим більше пробуджується сплячих бруньок, які дають бокові пагони.

Вільно зростаючі загорожі не вимагають такого догляду, вони швидко ростуть, але і швидко втрачають свою красу.

 

За і проти квартири-студії

Поняття квартири-студії прийшло до нас з Америки, де ще в 20-х роках минулого століття квартири-студії були досить бюджетним житлом, що користувалося особливою популярністю у студентів і молоді. І це зрозуміло, адже в невеликому за площею просторі знаходилися одночасно і кімната, і кухня, і душ, а іноді і санвузол.

Фахівці визначають квартиру-студію як приміщення, не розділене жорсткими перегородками і без дверей (звичайно, окрім вхідних і дверей в санвузол).

Квартири-студії на території колишнього Союзу ніколи не будували – ні до революції, ні в радянські часи. Навіть у сучасному будівництві ніколи спочатку не закладаються такі проекти приміщень. В більшості випадків при будівництві житла перегородки все-таки робляться. У пострадянському просторі квартири-студії стали модними, швидше за все, не із-за їх зручності, а як данина закордонній моді. Людям хотілося зробити своє житло сучаснішим, і як-небудь змінити звичні стандарти житлового приміщення.

Не можна приховувати, що квартира-студія має ряд позитивних властивостей. Наприклад:

 • відсутність перегородок і коридорів дозволяє більш повно використовувати усю площу житла і добитися більшої функціональності невеликої квартири;
 • квартира-студія – відмінний варіант для проживання самотніх людей, молодих пар, що не мають дітей, а також людей, що часто приймають у себе гостей;
 • планування такої квартири дозволяє легко виконати увесь інтер’єр в одному стилі, наприклад, мінімалізмі або хай-тек;
 • добре підходить таке приміщення для художників, музикантів і творчих людей, дозволяючи в одному просторі об’єднувати і житло, і майстерню;
 • підійде квартира-студія і для меломанів і любителів ефектного перегляду кінофільмів, оскільки в ній можна правильно розставити акустичні пристрої.

Але у квартири-студії, в порівнянні із звичайними квартирами, багато і недоліків. Так:

 • в квартирі-студії не передбачено обмежений особистий простір, тому проживання великої кількості людей різної статі і віку в ній неможливе;
 • якщо в сім’ї з’явиться малюк, то квартира-студія для проживання сім’ї не підійде, оскільки через пару років дитині знадобиться хоч би маленьке, але все-таки відособлене приміщення;
 • коли на кухні такої квартира готується їжа, або ж хтось нещодавно відвідав санвузол, запахи швидко поширюються усією квартирою;
 • квартира-студія не дає можливості локалізувати тварину, так що собака, що прийшов з прогулянки, рознесе брудні сліди усюди;
 • курцям доведеться палити тільки на балконі, інакше дим довго “висітиме” в квартирі;
 • перебудові в квартиру-студію піддаються не усі квартири. У будинках з квартирами-хрущовками це зробити можливо, але у великопанельних будівлях зазвичай поперечні стіни є несучими, тому ніхто вам не дозволить їх демонтувати;
 • на знос перегородок, відновні роботи, переробку електропроводки, установку освітлення, переробку системи водопостачання і каналізації буде потрібно чималі кошти;
 • схема обігріву і вентиляції квартири-студії зажадає переобладнання, оскільки в такому приміщенні протяги – частіше явище, ніж в звичайних квартирах;
 • дуже часто на узгодження перепланування, дозволи, ремонт і дизайнерські роботи йде стільки засобів, що вони могли б перекрити різницю між вартістю одно- і двокімнатної квартири;
 • в нових будинках перепланування узаконюються легше і швидше, а якщо будинок монолітний, то без них і зовсім можна обійтися, але зазвичай в таких будинках не відчувається нехватки площі, тому перебудова приміщення в квартиру-студію не раціональна.

 

Застосування шовкових штукатурок

Шовкові штукатурки з’явилися на наших ринках приблизно 20 років тому, тоді це був дуже дорогий матеріал, який не знайшов широкого застосування. Тепер ціни на шовкові штукатурки знизилися, але доки цей матеріал ще не дуже затребуваний, і абсолютно марно!

До складу шовкової штукатурки входять волокна целюлози, полімерних матеріалів, а також, натурального (але частіше, штучного) шовку. Готове покриття з шовкової штукатурки нагадує обробку тканиною і виглядає розкішно. Застосовувати цей вид обробки можна і в житлових кімнатах, і в офісах, тим більше що велика гамма відтінків дозволяє створювати як офіційно-ділові, так і будь-які інші напрями інтер’єру.

Які переваги мають шовкові штукатурки? Передусім, це простіші підготовчі роботи, ніж перед забарвленням або обклеювання шпалерами. Нанесення штукатурки не вимагає того, щоб стіни були ідеально рівними і без дрібних тріщин, оскільки само покриття зможе усунути ці дефекти.

За допомогою декоративної штукатурки набагато легше обробити такі складні елементи, як арки і еркери. Крім того, таке покриття не утворює швів, а виглядає, як єдине “полотно”.

До складу шовкових штукатурок входять спеціальні добавки, що мають антистатичний і протигрибковий ефект, тобто на стінах, оброблених цим матеріалом, не скупчуватиметься пил і не з’явиться пліснява. Покриття з декоративної штукатурки має достатню еластичність, тому її можна застосовувати в новобудовах, при невеликому осіданні будинку покриття не піде тріщинами, а збереже первозданний вид. Шар штукатурки – це додаткова звуко- і теплоізоляція, що може бути актуальне в міських квартирах.

До переваг цього матеріалу можна віднести і велику різноманітність фактур і колірних рішень, що дозволяє створювати на стінах різні композиції і панно.

Звичайно, є у шовкових штукатурок і недоліки. Так, це покриття має здатність вбирати запахи і вологу з повітря, тому не підходять для обробки на кухнях і у ваннах. Не відрізняються шовкові штукатурки і стійкістю до зносу, якщо через приміщення проходить багато людей, то краще відразу на усі виступи і кути прикріпити декоративні накладки з пластика.

Наносити шовкову штукатурку на стіни нескладно. Цей матеріал продається в сухому виді, перед роботою його треба розбавити водою і дати час на розбухання. Стіни заздалегідь грунтують, використовуючи рекомендований на упаковці з штукатуркою грунт.

Усі металеві частини, наявні на стіні, захищають, покриваючи спеціальним лаком, інакше на покриття з часом з’являться іржаві плями. Якщо планується наносити світлу штукатурку, а стіна пофарбована в темний колір, то краще її заздалегідь перефарбувати в тон штукатурці, інакше темний відтінок підкладки може негарно просвічувати через нове покриття.

Наносять штукатурку звичайним способом – шпателем або кельмою. Найскладнішим моментом в нанесенні є контроль товщини шару, оскільки якщо він буде занадто тонким, то покриття виглядатиме негарно із-за поверхні стіни, що просвічує. Але і занадто товстий шар не годиться, покриття виглядає грубо, та і витрата матеріалу сильно підвищується.

Застосування шовкової штукатурки допускає проведення фрагментарного ремонту, тобто якщо на якійсь ділянці стіни з’явилася пляма або потертість, то можна наново нанести штукатурку тільки на це місце. Тому варто узяти матеріал із запасом, щоб на такий випадок залишилося трохи сухої штукатурки.

А щоб на триваліший термін зберегти покриття, можна повністю висохлу стіну поверх шовкової штукатурки покрити акриловим лаком.

 

Зони на кухні

Раціональне використання кожного сантиметра простору кухні вкрай важливо. Особливо актуальне це питання для тих, хто живе в квартирі старого планування. Чомусь у Радянському Союзі вважали, що для кухні достатньо 5-6 квадратних метрів. На такій площі може поміститися тільки плита, стіл невеликого розміру та кілька стільців. Як правило, інтер’єр кухні в радянській квартирі так і виглядав.

Незважаючи на обмеження, з якими нічого не вдієш, можна постаратися зробити так, щоб кухня стала зручною і затишною. Звичайно ж сучасний дизайн кухні відрізняється від того, який був за часів нашого дитинства. Оптимальний  варіант – розмежувати зони. Традиційно дизайнери виділяють такі зони: їдальню, робочу зону і зону відпочинку.

Робоча зона жорстко прив’язана до того місця, де розташовані вузли водопостачання та газопроводу. Тому починають планування з робочої зони. При плануванні потрібно враховувати, що у цьому місці буде проходити самі трудомісткі процеси в усьому домі. Жінка (або чоловік) щодня проводять багато часу за приготуванням їжі. Тому крім зручності, потрібно подбати і про естетику. Набагато приємніше працювати там, де речі радують і надихають на створення шедеврів. Хоча б кулінарних.

Їдальня розташовується там, де є умови для спокійного проведення часу. Це місце повинне бути затишним і комфортним.

Не останню роль у створенні затишної обстановки грає освітлення. Наприклад, зону їдальні звичайно розташовують ближче до вікна. Днем природнє світло дарує бадьорість і підвищує активність – розумову і фізичну.

У вечірній же час краще зробити так, щоб освітлення було м’яким, заспокійливим. Є винятки. Деякі люди люблять, щоб освітлення завжди було яскравим. Зону їдальні можна висвітлювати і за допомогою потужних ламп. Але можна знайти і компроміс. Наприклад, на стелі встановити світильник, який буде давати потужне світло, а на стіні встановити настінні декоративні світильники, які будуть світити м’яко, інтимно.

Іноді стельовий світильник може бути з пристроєм регулювання висоти підвісу. З його допомогою можна освітлювати стіл з такою інтенсивністю, яка потрібна на даний момент. З цією ж метою можна використовувати вимикачі, які можуть регулювати інтенсивність освітлення. Робоча зона завжди потребує достатнього освітлення.

Оптимальним варіантом можна вважати точкові світильники, вбудовані в стелю або в панель, яка знаходиться над робочою поверхнею. Варильна поверхня висвітлюється за допомогою світильників, які розташовані у витяжці. Ергономіка повинна керувати в оформленні дизайну кухні, навіть якщо питання полягає в освітленні.

Розмежування зон проводиться різними способами. Найпоширеніший і ефективний – використання різних оздоблювальних матеріалів. Наприклад, робочу зону виділяють з допомогою таких матеріалів, які легко піддаються гігієнічної обробці. Це може бути і керамічна плитка, і пластикові панелі, наприклад.

Зону їдальні можна оформити за допомогою миючих шпалер, вагонки, пластикових або інших панелей. Варіантів безліч і сміливі поєднання можу підкреслити достоїнства інтер’єру.

Дизайн кухні повинен бути органічним і стильним. Зонування за допомогою оздоблювальних матеріалів стосується не тільки стін, але і стелі. Використовуючи різні матеріали для покриття підлоги, можна ефектно розмежувати простір і створити ілюзію простору. Крім того, якщо площа кухні дозволяє, то можна для розмежування використовувати різні перегородки, барні стійки і так далі.

Інтер’єр вітальні в стилі мінімалізм

Після уявлень про ідеал вітальні або залу з генерованих ще за часів СРСР – гарнітур в усю довжину стіни, в одному з модулів виставлений на показ увесь кришталь, в іншому порошаться книги – народ віддає сьогодні перевагу мінімалізму. Можливо, в ті часи захаращення вітальні всілякими речами було ознакою достатку і благополуччя, але зараз це здається наївним і не дуже розумним уявленням. Душа просить простору і зручності одночасно.

Як улаштувати інтер’єр вітальні в стилі мінімалізм?

Насправді, створити такий інтер’єр можуть дозволити собі ті люди, житло яких відповідає деяким вимогам: наявність гардеробної кімнати або досить місця для розміщення одягу й інших речей за межами вітальні, достатня кількість кімнат в квартирі або будинку – спати, звичайно, можна і у вітальні, але це вже зажадає деяких змін. Ну, і фінансову сторону такого питання ніхто не відміняв. Дешеві м’які меблі, тумбочка під телевізор і журнальний столик з ДСП на пластикових роликах, що знаходяться в найбільшій кімнаті, швидше скажуть про обмежені фінансові можливості хазяїв, ніж про їх смаки. Тому, перш ніж приступити до оформлення інтер’єру в стилі мінімалізм, зіставте свої можливості і бажання. Мала кількість предметів меблів повинна підкреслювати саме те, що Ви можете обставити вітальню, як захочете, але зупинили свій вибір саме на таких речах.

Необов’язково використовувати меблі Хай-Тек. Чомусь багато хто так і вважає. Анітрохи не зіпсують загальне враження м’які і корпусні меблі, виконані в класичному стилі. Якщо вони будуть правильно розставлені на своїх місцях, то відчуття одночасного простору і затишку здивують Вас самих. Варто пам’ятати, що від меблів Хай-Тек “віє холодком”, чи що. Не кожен почуватиме себе затишно, знаходячись в такій обстановці. Такий інтер’єр підходить більше для молодих людей із стрімким ритмом життя.

Взагалі, з тією різноманітністю меблів, які пропонуються увазі покупців: італійська, японська, меблі з Таїланду і безлічі інших виробників, дуже легко знайти те, що задовольнить будь-який смак. Як варіант, можна замовити меблі. Причому виробник використовуватиме матеріали, що відповідають будь-якому із заявлених напрямів. Хочете японську тематику? Будь ласка, за Вашими розмірами і ескізами майстри зроблять красиві і функціональні меблі.

Цей стиль тим і хороший, що не має якихось суворих правил і обмежень. Головне – це відчуття свободи і широти простору. А як цього добитися – справа суто індивідуальна.

 

Інтер’єр спальні. Найпоширеніші помилки

Як мінімум 30% свого життя ви проводите у цій кімнаті. Бо саме стільки часу, за підрахунками науковців, людина спить. Але ж спальня – це не лише місце сновидінь. Це кімната і просто пасивного відпочинку, і перегляду фільмів, і романтичних зустрічей. Інтер’єр може підсилити насолоду від цих справ, а може і зіпсувати.

Ліжко – завелике та замале. Чи знаєте ви, що існує умовна формула для визначення найоптимальнішого розміру спального ложа? Якщо, наприклад, ваше ліжко має розмір 0,8х1,8 м, то мінімальна площа «навколоспальної» зони має становити 5 м кв. Для двоспальних габаритів у 1,5х2 м – це 8 м кв. Тобто розмір ліжка має відповідати розмірам кімнати: мале непропорційно дивиться у великій, а велике «забиває» простір малої.

«Небезпечний» сон. На базі первинних інстинктів у людини є природна потреба почуватися захищеною під час сну. Відчуття безпеки зникає, якщо узголів’ям ліжко направлене на вікно чи двері. Тобто за головою є простір, який підсвідомо оцінюється як потенційно небезпечний. Цей страх залишився з первісних часів, коли людина боялася, що до печери пробереться хижак. Тому психологічно комфортним буде розміщення ліжка узголів’ям до найвіддаленішої від дверей стіни.

До помилок цього типу варто віднести і засилля штучних, неекологічних матеріалів та низьку шумоізоляцію. Вони теж не сприяють здоровому сну та комфортному відпочинку.

Без гардеробної. Громіздка шафа здатна зіпсувати інтер’єр будь-якої спальні. Тож навіть якщо площа кімнати невелика, дизайнери наполегливо радять спланувати у ній місце для гардеробної. Це і зручно, і стильно. Звісно, є винятки. І подекуди саме навколо цікавої моделі шафи розігрується дизайн спальні. Але цілком і повністю практичну функцію вона все одно не виконує. Отже, висновок: гардеробній – бути!

Брак світла. Здавалося б, що у спальній кімнаті його і не має бути багато. Однак мова йде, про варіанти освітлення – і його має бути вдосталь. Це і загальне світло (яскраве, але розсіяне), і бра над «приліжковими» тумбами, і місцеве освітлення у гардеробній. Для максимальної зручності варто встановити у спальні дистанційне керування освітленням або вимикачі із датчиками руху.

Безособистісний дизайн. Якщо у вітальні ви можете показати ту частину свого характеру, яку дозволяєте бачити іншим, то спальня – дуже інтимний простір. Це приміщення цілком і повністю ваше та вашої коханої людини. І його дизайн повинен вести тісний діалог із вашою індивідуальністю. Найвдаліше це можна здійснити у грамотно підібраних картинах, стилістиці, аксесуарах.

 

Камін у заміському будинку

У класичному варіанті камін є простим вогнищем з димарем, який призначений для нагріву приміщення за допомогою полум’я від палива, що горить в ньому. Досить довго слово камін було синонімом багатого і успішного способу життя. В основному, камін набув свого поширення в країнах Східної і Західної Європи. Широке поширення каміна відбулось завдяки особливостям кліматичних умов в Європі, зокрема, відносно теплим зимам…

Квартира з високими стелями: варіанти декору

Як правило, при оформленні приміщення найбільша увага приділяється стінам, в крайньому випадку, покриттю підлоги. А даремно. Як не дивно, але саме стеля може допомогти зробити інтер’єр квартири або будинку завершеним, приховати недоліки приміщення і виділити гідності…

Квартира з високими стелями: вишукане благородство – ліпнина

Так вже історично склалося, що наявність гіпсової ліпнини – привілей великих заміських будинків з високими стелями, величезними віконними і дверними отворами. Велика рідкість – використання цього прийому в міських квартирах. Причина проста: гіпсова ліпнина – матеріал аристократичний, благородний, такий, що має досить складний характер. Зрозуміло, і ціну має відповідну. Цей матеріал не може бути доповненням існуючого інтер’єру, він сам створює цілком певний стиль, примушуючи підлаштовуватися під себе в процесі декорування приміщення.

Почавши своє існування багато віків назад, ліпнина до цього дня продовжує видозмінюватися, пропонуючи дизайнерам надзвичайне різноманіття елементів. Це розетки, карнизи, ніші, колони, бордюри, п’єдестали, консолі і багато інших деталей, що дозволяють зробити приміщення одночасно стилістично закінченим, практичним і затишним. Крім того, ліпні елементи можуть приховати недоліки стелі або стін. Так, карнизи нададуть чіткіші контури стелі, пілястри перетворять невиразні двері на витончену арку, молдінги зроблять стіни більш рельєфними, а колони нададуть глибини простору. Дуже часто за допомогою ліпнини ховаються “негарні” деталі інтер’єру: несучі конструкції, вентиляційні грати, труби, стояки. Украй рідко є можливість їх демонтувати, тому єдиним виходом стає їх оформлення витонченими ліпними елементами.

Потрібно зазначити, що гіпс, з якого і робиться традиційна ліпнина, – матеріал вередливий, тому установка цих елементів вимагає великого досвіду, майстерності і технічних знань. Украй рідко ліпнина привозиться в готовому виді – як правило, елементи інтер’єру збираються з безлічі дрібних деталей прямо на об’єкті. Так споруджуються каміни, колони, стельові конструкції.

Дуже часто при оформленні приміщення (а особливо стелі) елементами ліпнини удаються до фарбування. Це робиться тому, що за допомогою фарбування можна створити ілюзію будь-якої фактури: від мармуру до слонової кістки. При правильно підібраній фарбі і виконанні роботи майстром гіпсовий карниз не відрізнити від мармурового, наприклад.

Нині гідною альтернативою гіпсу при створенні ліпнини стає поліуретан. Це легкий, але міцний і твердий матеріал, який, на відміну від гіпсу не боїться вологи, а тому не вимагає дотримання особливого мікроклімату в будинку. По вазі, фактурі, щільності поліуретан дуже схожий з деревом, проте має сприятливіші характеристики для тривалої експлуатації. Ще одна відмінна особливість цього матеріалу – можливість виготовляти гнучкі ліпні елементи завдяки спеціальним добавкам. У результаті виходять гнуті карнизи і молдінги, для створення яких з використанням гіпсу було б витрачено дуже багато часу і сил. Мабуть, єдиним недоліком поліуретану є його синтетична природа. Тому прибічники натуральних матеріалів як і раніше віддають перевагу гіпсу.

Таким чином, наявність високої стелі в приміщенні може стати прекрасною можливістю проявити фантазію і створити свій власний, неповторний стиль, який відбиватиме внутрішній світ хазяїв і привноситиме затишок і комфорт до будинку.

 

Керамічна плитка в інтер’єрі: популярні тенденції

Керамічна плитка в інтер’єрі сучасного будинку – це нескінченні можливості створення унікального дизайну на основі продукції вітчизняних або зарубіжних заводів керамічних виробів. Використовуючи одні і ті ж колекції облицювальної плитки, можна розробити безліч неповторних інтер’єрів. Ще пару десятиліть назад керамічну плитку ми використовували тільки у ваннах і на кухнях, а сьогодні її можна побачити вже в будь-якій кімнаті будинку.
Особливості використання сучасної керамічної плитки в інтер’єрі…
Поєднання плитки різних розмірів…

Керамічна сантехніка

Керамічна сантехніка здатна не лише бездоганно виконувати свої прямі функції, але приносити естетичне задоволення. Позначимо основні моменти ринку сантехніки в Україні.
Сучасне житло цілком можна уявити без побутової техніки, меблів й інших елементів функціонування або інтер’єрного убрання на стадії ремонту або напередодні вселення мешканців. А ось без ванної кімнати з ванною, змішувачами, умивальником і туалету з унітазом уявити складно…

Класика в інтер’єрі: основні риси класичного дизайну інтер’єру

Класика в інтер’єрі – це стиль упевнених людей. Кожна деталь інтер’єру свідчить про високий достаток хазяїв, але розкіш не виставляється напоказ, її присутність в класичному дизайні інтер’єру є природною і виправданою. Усі елементи інтер’єру відбивають бездоганність смаку і стилю. Усе дихає спокійною гідністю і говорить про респектабельність власників. Внутрішній простір в класичному дизайні інтер’єру організований симетрично і пропорційно. Кімнати чітко відокремлені одна від одної. Популярний стиль студії в цьому стилі просто недоречний. Класику в інтер’єрі неможливо представити в дизайні маленької квартири чи в будинку з низькими стелями. Класичний стиль виражається простими прямолінійними формами, проте, незважаючи на стриманість планувальних рішень, він зачаровує бездоганністю обробки і декору…

Кухонні гарнітури: планування приміщення

Сучасні споживачі вже давно звикли до великого вибору на ринку меблів. Це раніше практично в кожному будинку стояли однакові дивани, стінки, кухонні гарнітури. Нині ж кожна людина може облаштувати свою квартиру відповідно до власних смаків.

Для цього потрібно просто зайти в спеціалізований магазин меблів і вибрати саме ту модель, яка підходить для конкретного інтер’єру. А якщо в магазині не опинилося нічого відповідного, то завжди можна звернутися в майстерню, де Вам виготовлять на замовлення будь-які меблі по Вашому ескізу.

Найчастіше на замовлення роблять кухонні гарнітури. Для того, щоб зроблені на замовлення меблі вдало вписалися в інтер’єр, необхідно правильно розрахувати розміри кожного предмета і визначитися як і де будуть розставлені меблі. Спершу робиться креслення приміщення кухні, потім з картону вирізуються всі предмети, які будуть встановлені. Після цього можна планувати розміщення шляхом перестановки.

Види планування кухні

Найпоширенішими вважається П-подібне і Г-подібне планування, а якщо простір дозволяє, то можна розмістити деякі предмети меблів посередині кухні. Таке планування називається “острів”.

Для маленьких або вузьких кухонь краще всього підійде Г-подібне розміщення меблів. Такий варіант зручний, якщо простір ділиться на зони – робочу і обідню.

П-подібне планування зазвичай застосовується у великих кухнях. Воно дозволяє максимально економічно використовувати простір, у тому числі задіюється місце під вікном.

“Кухня-острів” – варіант тільки для великих приміщень. Особливістю такого планування є те, що робоча зона розміщується в середині кухні. Можна використовувати як Г-подібний, так і П-подібний тип планування.

Головне, що слід враховувати при моделюванні кухні – функціональність та ергономічність. Всі предмети мають бути розставлені так, щоб до них був зручний підхід, і не треба було би здійснювати великі переміщення від мийки до холодильника або плити.

Також необхідно знати, що оптимальна висота робочої поверхні – 80-90 сантиметрів.

Вибір матеріалу для робочої поверхні

Сьогодні виробники кухонних меблів пропонують величезний асортимент кухонних плит. Найпопулярнішими матеріалами для їх виготовлення є натуральне дерево, що ламінує ДСП, штучний або натуральний камінь та скло.

 

Дизайн дитячої кімнати маленької площі: основні принципи

Маленькі приміщення представляють досить серйозні проблеми навіть для професійних дизайнерів. Особливо складно планувати у такому разі дизайн дитячої кімнати, яка традиційно є найяскравішим і багатофункціональним приміщенням в будинку. Дитяча одночасно є для підростаючої дитини спальнею, кабінетом, ігровою кімнатою і навіть приймальною для друзів. А якщо кімната призначена для двох-трьох дітей, то батькам доводиться поламати голову над таким плануванням приміщення, щоб у кожної дитини був власний острівець для занять.

Зрозуміло, першочерговим завданням є організація спального місця для дітей. Популярна ідея використання двох’ярусних ліжок або розміщення єдиного ліжка в дитячій під стелею дозволяє найоптимальніше вирішити проблему вертикального планування простору. У такий спосіб можна заощадити не менше 2 м2 площі дитячої кімнати.

Проте далеко не кожній дитині сподобається спати під стелею. Хтось просто боїться забиратися так високо, інші відчувають нестачу повітря, бачить близько розташовану стелю. В цьому випадку ефективнішою буде модель своєрідного комбінування ліжка з шафою, коли внизу ліжка розташовуються висувні полиці. В цьому випадку ліжко можна підняти над підлогою на висоту до 70-80 см, розмістивши до трьох рядів висувних ящиків, в які можна скласти одяг, постільне приладдя або іграшки. Навіть одне подібне ліжко в дизайні дитячої кімнати допоможе істотно розвантажити платтяну шафу, а два подібні ліжка по місткості наближаються до стандартного гардероба.

Якщо дитяча кімната призначається для двох-трьох дітей, то можна використовувати ще один варіант – висувне ліжко на коліщатках, яке вдень закочується під інше ліжко. Це так само економить досить місця, яке вдень можна використовувати для звичайних дитячих занять.

Меблеві трансформери також можуть стати хорошим рішенням для дитячої на одну дитину. Але якщо кімната призначається для декількох дітей, перед їх купівлею слід серйозно зважити доцільність їх придбання, оскільки діти можуть випробовувати потребу в різних заняттях в один і той же час. Наприклад, трансформер стіл-ліжко може перешкодити одній дитині займатися уроками, поки друга спить після обіду.

У багатьох дитячих кімнатах є своєрідні буферні зони, які зазвичай залишаються вільними від меблів. Це – площа під вікном кімнати. Традиційно це місце вважалося не особливо відповідним для функціонального використання, оскільки від звичайних дерев’яних вікон зазвичай досить сильно дме, і є ризик для дитини захворіти в холодну пору року. Сьогодні простіше поставити герметичних трикамерний склопакет, який надійно захистить дітей від простуд. Під вікнами можна буде розмістити навіть ліжко, але ефективніше використовувати це місце для установки письмових або комп’ютерних столів або полиць з підручниками і іграшками.

Характеристики меблів набувають особливо актуального значення при розробці дизайну маленької дитячої кімнати. Меблі повинні розташовуватися виключно уздовж стін і не мати надто багато відкритих полиць. Звичайно, в дитячій важко обійтися без таких полиць, оскільки дітям не дуже подобається прибирати свої речі і іграшки в закриті шафки. Проте в дизайні маленької спальні багато дрібних речей на видноті створять відчуття безладу і візуально зроблять кімнату ще тіснішою. Ідеальним рішенням стане виготовлення меблів на замовлення, яке дозволить ефективно використовувати буквально кожен дюйм невеликого простору.

Нарешті, важливим елементом дизайну дитячих кімнат маленької площі є декор інтер’єру. Слід ретельно вибрати колірну гамму і відмовитися від великої кількості декоративних прикрас. Це зовсім не означає, що дитяча повинна стати нудною і однотонною, але в колірній гаммі краще обмежитися двома трьома кольорами, відмовитися від сильних контрастів і використовувати досить великі площі одного кольору, уникаючи строкатості. При цьому ніхто не обмежує ваш вибір, можна використовувати блакитний або рожевий, зелений або бузковий, жовтий або фіолетовий колір в інтер’єрі, але краще уникати насичених відтінків. Не використовуйте фактурні поверхні або шпалери з малюнком, краще обмежитися різноманітними смужками. Яскраві деталі слід використовувати украй дозовано і локалізувати їх в одному секторі кімнати. Обмежте настінний декор декількома постерами або малюнками одного стилю, розміру і в однакових рамках, бажано в одній гаммі з колірним дизайном дитячої. Підберіть в тому ж кольорі килимок на підлогу. Завіски слід використовувати недовгі, а ще краще замінити їх сучасними жалюзі або ролетами.

Описані принципи дизайну дитячої кімнати невеликої площі допоможуть впоратися з ефективним облаштуванням найменшого приміщення для ваших дітей.

 

Аксесуари і декор в інтер’єрі квартири

Роль аксесуарів в нашому житті складно переоцінити, вони супроводжують нас скрізь. У тому числі при створенні власного унікального стилю, облаштуванні будинку, заміської ділянки і так далі. Можна сказати, що аксесуар – завершуючий момент, який покликаний підкреслити загальний образ, наприклад, інтер’єру.

Існує два варіанти вибору аксесуарів.

Перший – стихійна купівля різноманітних предметів,оформлення будинку сувенірами, привезеними з подорожей або дарованих друзями. Такий спосіб дозволяє наповнити будинок милими серцю речами, які нагадуватимуть про приємні події життя.

Другий – звернення до фахівця з інтер’єру. Професіонал допоможе грамотно підібрати аксесуари відповідно до існуючого інтер’єру. При цьому є можливість надати кімнаті новий характер, зробивши її, наприклад, строгішою, романтичнішою або навпаки екстравагантнішою.

Також можна заздалегідь запланувати оформлення квартири або будинку. В цьому випадку слід запросити фахівця на етапі ремонту. Він розробить індивідуальний стиль для кожної кімнати, і усі предмети інтер’єру підбиратимуться відповідно до проекту дизайнера.

Давно відомо, що кожна країна робить предмети декору, які стали легендарними. Так, в Італії виготовляють аксесуари зі знаменитого у всьому світі муранского скла. Чехія славиться виробами з богемського скла. Предмети декору з цього унікального матеріалу популярні у споживачів різних країн. Англія і Німеччина роблять ексклюзивні аксесуари зі срібла. Керамічні вироби ручної роботи, зроблені грецькими майстрами, також мають високий попит.

Аксесуари для різних приміщень

При оформленні кімнати предметами декору слід враховувати призначення приміщення. Так, балкон або лоджію можна прикрасити красивими квітковими горщиками. Незвичайний пуф або диван буде доречний у вітальні, ставши улюбленим місцем відпочинку власників будинку. Для спальні можна придбати оригінальні статуетки, годинник, ширму, стилізовану під інтер’єр.

В кухні аксесуари можуть грати роль прикраси і одночасно бути функціональними. Наприклад, чудово виглядають незвичайної форми сільниці, хлібник, підставка для фруктів і так далі.

Вітальня – центр будинку, тому її оформленню слід приділити особливу увагу. Вдалим рішенням стануть дизайнерські аксесуари, виготовлені в єдиному екземплярі. Це можуть бути вази, лампи, оригінальні статуетки.

 

Багаторівневі стелі

У сучасному будинку стеля є такою ж необхідною деталлю інтер’єру, як підлога, стіни і численні предмети побуту. Не випадково багато дизайнерів, плануючи концепцію приміщення, обов’язково звертають увагу на художню обробку стелі.

Одним із способів урізноманітнити вигляд свого житла, надати йому свого неповторного і ексклюзивного вигляду, є створення багаторівневої стелі. Раніше фігурні форми стель були доступні тільки дуже забезпеченим людям, проте часи міняються, і зараз вже багато хто прикрашає свої квартири стелями найскладніших і химерніших форм.

Передусім, дворівнева стеля покликана створити в приміщенні розмежування житлових зон. Рівні стелі, опускаючись або піднімаючись, немов дають зрозуміти: тут закінчується кімната і починається передпокій, кухня, їдальня.

При декоруванні багаторівневих стель ви можете повністю дати волю своєї фантазії. Ви можете прикрасити кожен рівень розписом, можете встановити додаткові точкові світильники і люстри, можете створити стелю в стилі хай-тек. Окрім дизайнерських функцій, багаторівнева стеля може застосовуватися і з чисто практичними цілями. Так, наприклад, вона дозволяє за камуфлювати несучі конструкції, споруди, що не вписуються в загальний інтер’єр, заховати канали вентиляції.

Виготовляється багаторівнева стеля найчастіше з листового гіпсокартону, закріпленого на спеціальних опорах. Дуже ефектно виглядають натяжні стелі, які встановлюються на різних рівнях і можуть мати плавні, або різкі переходи, створюючи химерні конструкції з різним рівнем підсвічування.

Установка багаторівневих комбінованих стель – досить трудомістка і дорога операція, що забирає багато часу і сил. Проте, краще всього, якщо ви не довіряєте своєму смаку, довірити планування досвідченому дизайнерові, який зможе підібрати стиль стелі відповідно до загальної концепції приміщення.

При встановленні багаторівневої стелі в приміщенні слід пам’ятати пару нескладних, але дуже важливих правил :

 • На кожному етапі обробки звертайте увагу на щонайменші нюанси. Дрібниць тут бути не може, і щонайменший дефект усунути буде дуже складно, оскільки може знадобитися і розбирання усієї ретельно підібраної конструкції.
 • Установку повинні робити тільки кваліфіковані фахівці. Можна, звичайно, спробувати зробити усе самому, але якщо ви вперше зустрічаєтеся з роботою такого виду, краще не ризикувати.
 • Вивчайте матеріали, радьтеся зі знаючими дизайнерами. Сучасний ринок такий великий, що ви напевно знайдете те, що шукаєте.

 

Будівельні матеріали майбутнього – Літракон

Будівництво – одна з найбільш наукомістких галузей економіки. Постійне удосконалення і створення принципово нових технологій виробництва, будівельної техніки і матеріалів забезпечує безперервний прогрес будівельної індустрії.

Одним з самих широко використовуваних в будівництві матеріалів являється бетон. Цей штучний матеріал налічує більше 6000 років історії. За цей час склад суміші поповнювався сучасними добавками, які покращували властивості матеріалу. Сьогодні бетон має широку класифікацію і за структурою, і за призначенням, і за іншими ознаками. Проте час від часу розробниками створюються нові види цього кам’яного матеріалу.

Прикладом тому може служити літракон.

Літракон (від англ. LiTraCon) – скорочення довгої назви “light – transmitting concrete”, що перекладається як бетон, що проводить світло. Цей матеріал був розроблений в 2001 році угорським архітектором Ароном Лосонци спільно з ученими Будапештського університету технології і економіки.

Матеріал на 96% по вазі складається з бетону. Інші 4% – це оптичне волокно, яке і визначає особливості цього виду бетону. Завдяки повному внутрішньому віддзеркаленню оптичне волокно, яке виготовляється із скла або прозорого пластика, переносить світло усередині себе. А утворюючи міцний зв’язок з бетоном, “примушує” просвічуватися і його. Такий зв’язок створюється за рахунок розміру оптичних волокон, які вимірюються мікродолями.

Не можна не відмітити, що по міцності літракон не поступається бетону в його поширенішому виді. Технічні характеристики його такі:

 • щільність: 2100-2400 кг/м3;
 • міцність на стискування: 50 Н/мм2;
 • міцність на розрив: 7 Н/мм2.

На сьогодні виробництвом такого матеріалу займається компанія LiTraCon Bt, розташована в Угорщині. Власником її є винахідник літрабетону Арон Лосонци, який, запатентувавши новий продукт, відкрив його виробництво в 2004 році. LiTraCon Bt випускає плити і блоки з бетону, що пропускає світло. Покупцям пропонуються вироби різного розміру. Але усі плити і блоки відрізняються невеликими геометричними параметрами. Найбільший розмір в міліметрах складає 1200х400. Товщина виробів з літракону варіюється в межах 25-500 мм. Але виробники запевняють, що такі скромні розміри плит і блоків з літракону – це тільки початок. Адже стіни з такого матеріалу можуть бути до 20 метрів завтовшки. При цьому літракон не втратить своєї головної особливості – світлопроникливості.

Єдиним недоліком літракону є його вартість. 1 кв.м. матеріалу при товщині 200 мм коштує близько 4 тисяч євро. Такий істотний мінус – це єдина причина, чому  літракон досі не знайшов широкого застосування в будівництві.

Не дивлячись на те, що вже сьогодні літракон використовується архітекторами і дизайнерами для створення оригінальних проектів, масштаби застосування матеріалу зовсім не відповідають його можливостям. Ймовірно, в майбутньому цей недолік можна буде згладити завдяки удосконаленню і оптимізації виробництва.

Менш ніж за 10 років виготовлення плит і блоків з літракону Арону Лосонци вже вдалося понизити вартість матеріалу за рахунок змін в технології його виготовлення : в новий матеріал стали додавати пластик. Це не лише понизило витрати на виробництво і тим самим зробило матеріал доступнішим для покупців, але і поліпшило його естетичні властивості.

Сьогодні літракон – новітній матеріалякий все ще в дивину навіть для розвинених країн, де архітектура не відстає від сучасних тенденцій. Але можливо вже через декілька десятиліть  бетон, що пропускає світло стане основним матеріалом при будівництві цілих кварталів в міських забудовах. І якщо навіть він використовуватиметься в менших масштабах, можна не сумніватися, що це матеріал майбутнього, який обов’язково знайде широке застосування в будівництві, архітектурі і дизайні.

 

Вибір сантехніки

Основними компонентами ванної кімнати і туалету є сантехнічні вироби, такі як: ванна, унітаз, умивальник, змішувачі і тому подібне,  від вибору яких залежить, чи будете ви комфортно і без проблем використовувати ці предмети, або ж вони принесуть вам немало клопоту і незручності, тому вибирати сантехнічні вироби необхідно дуже уважно. Різноманітність сантехніки на ринку дуже велика як за ціною, так і за дизайном, матеріалом, функціональними можливостями й іншими параметрами.

Насамперед необхідно визначитися в ціновій категорії товару, який ви збираєтеся придбати. У дешевої сантехніки, при своїй низькій ціні, якість теж залишає бажати кращого. Такі вироби вам довго не прослужить і через пару років, а може і раніше, доведеться або ремонтувати, або купувати нову. Не можна однозначно сказати, що чим вище ціна, тим вище і якість товару, але в основному це так. Купуючи сантехнічні вироби відомих фірм виробників,  слід бути обережним, оскільки на ринку існує безліч підробок, і продавці  в магазинах не охоче говорять, що сантехніка відомого італійського бренду була зроблена в азіатській країні. Самий кращий спосіб уникнути такої ситуації, це купувати сантехніку у офіційних ділерів фірм виробників, тут вам підробку точно не продадуть. Виробники якісної сантехніки зазвичай дають гарантію на свою продукцію, тому при купівлі вивчіть її і відмітьте, в яких випадках вони відмовляються від гарантійних зобов’язань. Частенько це самостійне підключення, ремонт, а так само використання неякісної води, тоді вам треба буде звернутися в сервісний центр для установки сантехнічного приладу і встановити пристрої, що фільтрують, в системі водопостачання.

При виборі сантехнічного виробу не слід за рахунок оригінальності дизайну або розміру нехтувати функціональністю і практичністю. Так само слід пам’ятати, що чим простіше механізм, тим він надійніший, тому перш ніж купити змішувач з термостатом оцініть, чи зможете ви підтримувати необхідні умови експлуатації такого виробу? В основному це обумовлено якістю нашої води, а так само станом водопровідних мереж,  який значно гірше європейських, тому багато “наворотів” будуть просто даремною витратою грошей.

 

Вибір скляних дверей

Коли виникає питання про купівлю дверей, треба мати на увазі, що Ваш вибір не обмежується тільки дерев’яними або металевими дверима. На сьогодні одним з найефективніших рішень для житлових, офісних, торговельних і громадських приміщень є скляні двері. Такі двері створюють відчуття простору в приміщенні і надають інтер’єру легкість. При використанні скляних офісних перегородок логічним завершенням інтер’єру буде установка саме суцільноскляних дверей. Будучи гідною альтернативою традиційним дерев’яним дверям, двері зі скла дозволяють здійснити абсолютно будь-який творчий задум і перетворити Ваш будинок або офіс до невпізнання.
Скляні двері можуть бути самостійним елементом інтер’єру, а можуть бути і буквально “невидимими” завдяки своїй візуальній легкості і прозорості. Стекло завжди органічно вписується в будь-який інтер’єр, важливо лише правильно підібрати конструкцію і визначити дизайн скляних дверей.
Як вибрати дійсно якісні і красиві скляні двері?…

Декоративний розпис у квартирі

Немає на землі двох абсолютно однакових людей. І смаки, і запити у кожного – свої. Особливо це стосується оформлення свого житла. При цьому кожен улаштовує приміщення, керуючись різними мотивами: одні хочуть бачити свій будинок комфортним, інші – функціональним, треті женуться в першу чергу за модою, цінуючи лише оригінальність дизайну. Саме цю категорію читачів може зацікавити цей матеріал.
Як створити неповторний стиль свого будинку або квартири? Існує безліч варіантів : оригінальність стелі, гра кольору в оформленні стін і підборі меблів, власноручне створення декоративних елементів. Усе це давно використовується дизайнерами приміщень.
Але є спосіб, про який незаслужено забули: декоративний розпис стін…

Види перегородок у квартирі

Динаміка сучасного життя усе прискорюється. Тому так хочеться вдома затишного і спокійного існування. Добре, якщо кожен з домочадців має окрему кімнату. А що робити, якщо такої можливості немає? Тоді виникає необхідність розділити одну з великих кімнат на декілька, розміром поменше, – щоб кожен мав свій особистий простір.
Як це зробити?…

Візуальне утеплення оселі

Взимку нам так хочеться тепла і домашнього затишку, але не завжди вдається досягти цього простим утепленням вікон і дверей. Доводиться вдаватися до дизайнерських хитрощів і візуальних обманів, експериментувати зі світлом, кольором і аксесуарами. Існують декілька перевірених прийомів, в які вписуються і модні цього сезону мотиви, щоб Ваш будинок порадував і зігрів Вас комфортом…

Вітальня. Секрети вдалого планування

Святковий банкет з родиною, гучні посиденьки з друзями, сімейний відпочинок після трудового дня, перегляд чергового блокбастеру, – і для усіх цих подій – одна кімната. Вітальня апріорі є поліфункціональною і з самого початку вимагає відповідного планування…

Вітражі створюють атмосферу

З незапам’ятних часів відомо, що колір здатний чинити потужний вплив на настрій людини. Ця властивість була використана ще при оформленні готичних храмів Середньовіччя. У сяйві сонячного світла кольоровий вітраж здатний викликати почуття захвату і захоплення. У віконних отворах вітражі з різноколірного скла створюють багату гру забарвленого сонячного світла і надають додаткову емоційну виразність будь-якому інтер’єру.
Кольорові вітражі унікальним чином впливають на енергетику приміщень і людську свідомість так, що інтер’єр сприймається абсолютно по-іншому. Під впливом вітражних вікон простір може стати величнішим, урочистішим або комфортнішим і затишнішим…

Встановлюємо теплу плитку в будинку

Власники сучасних квартир і будинків сьогодні, як правило, наслідують тенденції моди, а також слухають рекомендації дизайнерів, вибираючи керамічну плитку як підлогове покриття. При цьому кладуть її не лише у ванні і в кухні, де це звично.
На сьогодні будівельні супермаркети пропонують величезний асортимент плитки. Існує навіть і плитка під паркет…

Вхідні двері

Оскільки 90% квартирних злодіїв проникають в житло через двері, то двері мають бути з міцної деревини. Надійніше – двоє дверей: одні відкриваються назовні, інші – всередину, а ще краще – вхідні двері з надійними врізними замками і засувами на три-чотири точки фіксації. Сьогодні для забезпечення неприступності квартири встановлюють захисні двері з легованої сталі – сталеві сейфи, що зовні мають дуже презентабельний і дружній вигляд.
Дверні рами необхідно міцно закріплювати в стіні спеціальними штирями діаметром не менше 10 і завдовжки до 100 мм. В місцях з’єднання рами з дверима в останній просвердлюють отвори, а в раму з боку дверних петель забивають штирі, які при закриванні дверей входять в отвори і не дають можливість зняти двері з петель…

Гардеробна кімната – оптимізатор простору

Сьогодні гардеробні кімнати отримали велику популярність. Адже вони дуже зручні, і багато хто з нас прагне організовувати їх навіть при невеликій площі квартири. Для того, щоб підкреслити свободу хазяїв, в будинку повинно бути досить вільного простору. Як це зробити і куди дівати усі речі? Зараз ми вам усе розповімо…

Грамотне розміщення картин в інтер`єрі

Живопис увійшов до будинку людини ще з незапам’ятних часів. Як відомо, красиві картини, гравюри і фотографії здатні перетворити будь-яке житло, зробивши його затишним і неповторним. А вміло розмістити картини в інтер’єрі – справа непроста, це ціле мистецтво. Продумане компонування декоративних елементів, у тому числі картин і художніх фотографій, є важливим аспектом оформлення інтер’єру. При розвішуванні таких площинних об’єктів на стінах необхідно враховувати правила оптичної рівноваги.
Поради з розміщення картин в інтер’єрі…

Декоративний струмок на садовій ділянці

На відміну від декоративного ставка, вода в струмку живе і рухається, наповнюючи сад дзюрчанням, особливим настроєм і ритмом. До нього спрямовуються бабки і метелики. При грамотному плануванні струмок може розширити межі ділянки, зв’язати в єдину композицію декілька ставків. Він дозволяє зробити найбільш ефектні водоспади і каскади, внести особливу нотку навіть на абсолютно плоскій ділянці.
Сучасні технології дозволяють добитися руху води незалежно від особливостей ландшафту ділянки, використовувати воду, що тече, при вирішенні самих різних стилістичних завдань. Природний нахил, природний стиль садового дизайну значно полегшують завдання створення декоративного струмка…

Декоративні фонтани в інтер`єрі

Кожен з нас, прийшовши додому після чергового трудового дня, мріє розслабитися і забути про усі тривоги. Є безліч способів, які зможуть вам в цьому допомогти. Про один з них, а саме про декоративні фонтани, ми і хочемо розповісти…

Декоративні штукатурні суміші

У пам’ятні багатьом радянські часи штукатурні поверхні сприймалися, швидше, як нудний тип обробки, який масово білився і зафарбовувався масляними фарбами у вигляді стандартних панелей, як в приватних будинках, так і в громадських інтер’єрах. Сучасні штукатурні суміші, навпаки, дозволяють надати фасадам і інтер’єрам оригінальність і надзвичайну виразність.
Серед основних характеристик, що забезпечили високу популярність декоративним штукатурним сумішам, можна відмітити декілька важливих переваг…

Дещо про рідкі шпалери

Порівняно недавно на ринку будівельних матеріалів у сфері обробки стін з’явилися рідкі шпалери. Ця новинка викликала чималий інтерес, як з боку професіоналів, так і любителів затишку в будинку.
Внаслідок того, що ці шпалери виготовляються з натуральних волокон бавовни і целюлози, клейового складу і якісних барвників, вони мають ряд очевидних переваг…

Поради професіоналів

Для того, щоб створити стильний і практичний дизайн ванної кімнати, поза сумнівом, доведеться докласти немало зусиль і виявити свою фантазію. Причому, чим менше площа ванни, тим більше оригінальних і незвичайних ідей необхідно реалізувати. Але, повірте, це того вартує…

Дизайн для хорошого сну – дизайн спальні

Спальня – це кімната, у якій ви проводите біля третини усього вашого життя, а може й більше. Хоча майже увесь цей час проходить у сні, дуже важливо, аби спальня була затишною, комфортною. У цій статті деякі поради до того, як оформлювати спальну кімнату…

Ванна

Яким має бути інтер’єр ванної кімнати? Однозначно, що зручним, красивим та функціональним. Насамперед, людина має почувати себе в ванній комфортно і розслаблено. Тому слід обирати спокійні кольори: бежевий, кремовий, світлі відтінки блакитного, рожевого чи зеленого. Дизайнери інтер’єрів ванних кімнат радять поєднувати декілька відтінків одного кольору. Не рекомендується оздоблювати стіни дрібною плиткою чи мозаїкою, це візуально зменшить простір.
Останнім часом стали популярними натяжні стелі у ванних кімнатах. Ця популярність цілком виправдана, адже в такому випадку інтер’єр ванної виглядає дуже елегантно. Варто обирати точкове освітлення…

Оформлення – ванної

Багатьом здається, що інтер’єр ванної найменш важливий у всій квартирі. Мовляв, вітальня та спальня потребують значної уваги, а ванна будь-яка згодиться. Але це не так, і зазвичай дизайн ванної кімнати не менш важливий, ніж інших приміщень…

Міська квартира

Кожна квартира має свій інтер’єр. У декого він простіший, у декого складніший. Є менш вишукані інтер’єри, а є, прямо кажучи, шикарні. Якщо постаратися, будь-яке приміщення можна оформити так, щоби воно було сучасним, стильним, та відповідало вашим уподобанням. У цьому вам допоможуть наші спеціалісти…

Про стилі

Перед тим, як розпочати ремонт у своїй квартирі, насамперед, варто визначитися зі стилем. Що ж таке стиль в інтер’єрі…

Дизайн

Львів – це місто архітектурних традицій, вишуканих стилів. Туристи з України та всього світу дивуються архітектурі цього міста, і щороку приїжджають для того, щоби вдосталь на неї надивитися. Але суть в тому, що дух міста існує не лише назовні – він удома в кожного жителя Львова. Щоби відповідати йому, кожна квартира повинна бути оформлена стильно, сучасно, та з врахуванням професійних рекомендацій. Зверніться до нас, і ми вам у цьому з радістю допоможемо…

Оформлення – дизайну

Тут необхідно враховувати інтер’єр будинку взагалі та кожної кімнати зокрема. Наприклад, може бути якийсь загальний стиль, але в той же час кімнати можуть відрізнятися між собою. Наприклад, спальня – затишна та романтична, дитяча кімната – казкова, вітальня – гостинна та простора. Увага приділяється також кухні, ванній, оскільки їх інтер’єр також повинен бути спланованим та належно оформленим. Якщо ви тільки-но заселилися або збираєтеся робити ремонт, зверніться до нас, і ми допоможемо вам у плануванні…

Сучасний дизайн

Від умов нашого проживання багато залежить. Здоров’я, настрій, відпочинок, сон – усе це можливо в квартирі, яка є затишною та сучасною. До того ж, якщо правильно спланувати інтер’єр, ви зможете ефективно використати усю площу квартири. Якщо ви хочете, щоби гості, приходячи до вас, дивувалися вишуканому інтер’єру – ми до ваших послуг…

Стильні

Вітальня – візитівка кожної квартири, адже це місце, де збирається вся родина, місце де приймають гостей, де відпочивають господарі після тяжких буднів. Вітальня має бути універсальною, але й водночас має відображати смаки господарів. Достатньо побувати у цій кімнаті, аби зрозуміти хто у ній живе. Cтарші люди надають перевагу класичному дизайну інтер’єру вітальні, молодші ж обирають більш сучасні дизайни. Зазвичай, для вітальні обирають найбільшу кімнату в квартирі з хорошим освітленням та виходом на балкон…

Кухня

Значну частину свого часу жінка проводить на кухні. Вкрай важливо, щоби процес приготування їжі приносив задоволення. А хіба ж не задоволення готувати їжу в красивій та зручній кухні? Кожна господиня мріє, щоби кухня була затишною, функціональною та стильною…

Сучасне оформлення

Інтер’єр ванної зазвичай не менш важливий, ніж всієї квартири. Щоби вона були стильною та сучасною, щоби купатися було зручно, комфортно і здорово, потрібно добре попрацювати над дизайном приміщення.
Зазвичай інтер’єр квартири планують так, щоби стиль усіх кімнат був схожий. Коли мова йде про ванну, можна відійти від цього правила…

Планування – дитячої

Мабуть кожні мама і тато бажають подарувати своїй дитині яскраве та незабутнє дитинство. Безсумнівно, важливим фактором в розвитку дитини є її оточення. Адже від того, наскільки зручно та комфортно малюк буде почувати себе в своїй кімнаті, залежить його самопочуття, бажання вчитися та пізнавати світ…

Секрети – проектування однокімнатної квартири

Проектування інтер’єру однокімнатної квартири можна назвати мистецтвом. Адже на дуже обмеженій кількості квадратних метрах необхідно розмістити вітальню, спальню, їдальню, робочий кабінет, а, можливо, ще й дитячу. Проте ця нелегка задача під силу досвідченим дизайнерам студії «Простір», які допоможуть вам підібрати оптимальний варіант…

Секрети – планування спальні

Відомо, що одну третю свого життя ми проводимо у сні, тому дуже важливо, щоб у нашій спальні панував комфорт та затишок…

Роль аксесуарів

Багато хто недооцінює роль аксесуарів в інтер’єрі, бо ніякого функціонального призначення вони зазвичай не несуть. А дарма. Ось, здається ремонт завершений, меблі розставлені, побутова техніка розпакована та під’єднана до електромережі, але все це виглядає якось пусто та «без душі». Справді, без аксесуарів дизайн квартири виглядає незакінченим. Саме аксесуари створюють затишну, теплу атмосферу в оселі. Саме аксесуари роблять дизайн кімнати особливим та неповторним, виділяють його серед інших подібних дизайнів…

Дизайн у Львові

Львів – місто вишуканої архітектури. Але це стосується не тільки його зовнішнього вигляду, а і внутрішнього. Квартири львів’ян – не менш важливий елемент міста, ніж старовинні замки та церкви. І ми постараємося для того, щоби інтер’єр цих квартир був сучасним, стильним та гармонічним…

Сучасні дизайни

Не дивно, що багато людей зараз відмовляються від традиційного стилю та обирають сучасний дизайн інтер’єру. Сучасні стилі оформлення квартири побудовані на принципі «на першому місці якість, а не кількість». Тому сучасний інтер’єр не перенасичений аксесуарами та елементами декору. Інтер’єр дизайну сучасної квартири – це поєднання незвичних форм і чітких ліній, плюс краплина блиску…

Акрилові ванни

Останнім часом на зміну ваннам з чавуну і сталі приходять акрилові ванни. Розглянемо переваги акрилових ванн:
• Мала вага (15-30 кг) дозволяє змонтувати акрилову ванну навіть одній людині.
• Акрил має меншу теплопровідність ніж чавун, за рахунок чого вода у ванні довший час залишається гарячою, в той же час акрилова ванна без води має кімнатну температуру, на відміну від “холодного” чавуну, і не вимагає попереднього підігрівання перед використанням.
• Найбільшим плюсом акрилових ванн є їх ремонтопридатність…

Аксесуари і декор в інтер’єрі квартири

Роль аксесуарів в нашому житті складно переоцінити, вони супроводжують нас скрізь. У тому числі при створенні власного унікального стилю, облаштуванні будинку, заміської ділянки і так далі. Можна сказати, що аксесуар – завершуючий момент, який покликаний підкреслити загальний образ, наприклад, інтер’єру.
Існує два варіанти вибору аксесуарів…

Дизайн, багаторівневі стелі

У сучасному будинку стеля є такою ж необхідною деталлю інтер’єру, як підлога, стіни і численні предмети побуту. Не випадково багато дизайнерів, плануючи концепцію приміщення, обов’язково звертають увагу на художню обробку стелі…

Акваріум в інтер’єрі

Не залежно від того традиційної форми акваріум чи виготовлений за індивідуальним дизайнерським ескізом, він додає інтер’єру живого, яскравого акценту. Та ще й позитивно впливає на емоційний стан людей, які перебувають у цьому приміщенні. Адже загально відомо, що споглядання за рухом акваріумних рибок заспокоює нервову систему. Ось чому дизайнери спільно із маркетологами дедалі частіше вписують водний куточок у проекти інтер’єрів ресторанів, офісів, фойє готелів, розважальних центрів. Мовляв, розслабтеся – і витрачайте гроші із задоволенням :).
Якщо ж ви бажаєте абсолютного релаксу у себе вдома, то і тут акваріум буде до місця…

Правильне встановлення та дизайн барної стійки

БАРНА СТІЙКА: ДЕ ПРИЛАШТУВАТИ
Англійці називають її breakfast bar («стійка для сніданку»), бо за барною стійкою на кухні справді дуже зручно швиденько попоїсти. Хоча для інтер’єру ця конструкція може дати значно більше, ніж просто стіл для перекусу.
Що ж таке барна стійка…

Види перегородок у квартирі

Динаміка сучасного життя усе прискорюється. Тому так хочеться вдома затишного і спокійного існування. Добре, якщо кожен з домочадців має окрему кімнату. А що робити, якщо такої можливості немає? Тоді виникає необхідність розділити одну з великих кімнат на декілька, розміром поменше, – щоб кожен мав свій особистий простір.
Як це зробити…

Дизайн маленької квартири

Вирішивши змінити інтер’єр своєї малогабаритної квартири, Вам зовсім не обов’язково ламати внутрішні стіни і зводити нові зігнуті перегородки. Звичайно, такий спосіб може значно “розширити” простір квартири, проте підходить він далеко не кожному. Перший недолік такого архітектурного рішення лежить на поверхні – руйнування старих стін і зведення нових заняття далеко не просте і вимагає професійних навичок…

Дизайн однокімнатної квартири

Однокімнатна квартира найчастіше обладнувалась як вітальня, тобто місце денного перебування, приміщення, де приймають гостей. Це свого роду “візитівка” хазяїв. Водночас залишаються актуальними і такі потреби людини, як сон, заняття, робота. Тобто така кімната повинна одночасно грати ще й роль спальні, кабінету. Тому, яким би не було планувальне і дизайнерське рішення, професіонал завжди виходитиме з багатофункціональності такої кімнати. Сьогодні ми познайомимо Вас з деякими нестандартними рішеннями для інтер’єру, що дозволять зробити однокімнатну квартиру красивішою, зручнішою та комфортнішою…

Дизайн офісу: який стиль підійде вашій компанії?

Офіс Google у Цюріху вважається одним з кращих у світі. Якщо ви цього ще не бачили – радимо швиденько «погуглити», знайти та оцінити. А потім подумати над тим, чи не пора і вашій компанії облаштувати корпоративний простір так, щоб на роботу працівники йшли як на свято, а партнери та клієнти, завітавши один раз, хотіли б приходити знову й знову… Та перш, ніж розфарбовувати стіни та меблі в іміджеві кольори, давайте оберемо дизайнерський стиль для вашого офісу…

Дизайн передпокою

Дизайн передпокою викликає менше ентузіазму у власників квартири, ніж інші кімнати. Частенько вузький і темний простір не залишає простору для фантазії. Основні недоліки передпокою в типовій квартирі – маленька площа, погані пропорції, низька міра освітленості, безліч дверних отворів (три, а іноді чотири).
Проте за допомогою нехитрих прийомів можна уміло замаскувати усі огріхи планування – використовуйте світло, колір, дзеркала і меблі…

Дизайн тераси

Отже тераса повинна бути продовженням дому в ландшафті, і водночас продовженням ландшафту в домі. Тобто в її дизайні має бути баланс деталей і того, й іншого. Найкращу роль у такому «перетіканні» відіграють рослини. Усілякі вазони та горщики на самій терасі, клумби та декоративні кущі поряд з нею направду створюють відчуття наче природа проростає у будинок чи навпаки – будинок зливається із природою…

Види дитячих ліжок

Ваше чадо вже виросло з люльки? Саме час подбати про нове ліжечко. Космічний корабель для подорожей у казкові сни, будиночок принцеси, маленька копія “дорослого” ліжка чи двоярусна конструкція зі спортивним куточком – варіацій на тему вдосталь. Тож щоб обирати було легше – розбираємося у видах дитячих ліжок…

Домашній спортзал

Як облаштувати «найспортивнішу» кімнату будинку

Життя – це рух, хто б сперечався. Але нерідко це рух по колу, і в тому коловороті справ далеко не кожна сучасна людина може приділити достатньо часу для зміцнення фізичного здоров’я. Добиратися до фітнес-центру кілька разів на тиждень – це витрати і дорогоцінних робото/годин, і коштів. Тож сьогодні домашній спортзал стає не розкішшю, а розумною інвестицію у власне здоров’я і здоров’я усієї сім’ї. Важливо лишень правильно продумати дизайн інтер’єру та облаштування, тоді тренування будуть регулярними і в задоволення.

Приміщення для спортивного залу повинно мати площу не менше 10 квадратних метрів. Це мінімум, більше – краще. Дуже важливо, щоб у цій кімнаті була добра вентиляція (в ідеалі – приточно-витяжна), тому що під час занять спортом організм людини потребує значно більше кисню. Найчастіше під домашній спортзал виділяють цокольне приміщення, особливо якщо у ньому багато силових тренажерів, тяжкого інвентарю. Але майте на увазі, що вікна у цій кімнаті повинні бути обов’язково: для оптимального психо-емоційного клімату і уже згаданої вентиляції. Як варіант, ви можете обладнати під фітнес-залу і мансардний поверх чи криту веранду.

Колір стін домашнього спортзалу безпосередньо впливає на настрій і, як зауважують психологи, в ідеалі це мають бути світло-зелений, блакитний, сірий, кремовий відтінки. А з матеріалів для цих поверхонь краще обирати паропроникні. Тоді як до підлогового покриття основна вимога – ударо- , зносостійкість і низька шумопроникність. Добре продумайте і систему штучного освітлення: світла у спортивній кімнаті має бути вдосталь, воно має бути верхнім і білого кольору.

Щодо стилю інтер’єру, то попри усталену думку, що спортзал – це виключно хай-тек, конструктивізм і мінімалізм, ви можете відійти від стереотипів. Тим більше, якщо внутрішній дизайн всього будинку підпорядкований одному іншому інтерєрному напрямку. Наприклад, античні колони, модерний розпис чи принт у стилі поп-арт на одній зі стін можуть бути абсолютно прийнятними елементами поряд із конструкціями сучасних тренажерів. Щоб ідейно поєднати спортивну кімнату із іншими приміщеннями будинку, можна також підібрати відповідне обрамлення такої функціональної деталі як дзеркало (а воно повинно тут бути апріорі). Його рама вільна бути і масивною з позолотою, і тонкою хромованою, і дерев’яною в еко-стилі – простір для дизайнерських рішень, як кажуть, необмежений. Те ж саме стосується вибору меблів, кольору спортивного інвентарю (зокрема фітболів, фітнес-килимів, м’ячів тощо) і дизайну барної стійки, яка також буде доречною у цій кімнаті для приготування тонізуючих спортивних коктейлів.

Технічне оснащення даного приміщення залежить передусім, звичайно, від ваших спортивних вподобань. Але серед обов’язкового мінімуму варто згадати кардіотренажери, аудіосистему та мультимедіа для перегляду відеоінструкторів, настінний годинник… Тут же можна розмістити і дитячий спортивний куточок, тоді заняття у домашньому спортзалі стануть спільним сімейним дозвіллям: активним, цікавим, а головне – корисним для здоров’я.

Друк на склі – Малюнки ультрафіолетом

Легкість та простір, відчуття свободи та гра світла в улюблених кольорах… Такий настрій  в інтер’єрі створюють витончені матеріали – скло та дзеркала. І не має значення в якому саме стилі виконаний дизайн приміщення, бо сучасні технології дозволяють створити на глянцевих поверхнях будь-який візерунок: від готичних вітражів до урбаністичних малюнків хай-теку!

Цікаво, що технологія, про яку далі йтиметься, відносно молода. Презентація першого широкоформатного принтеру для УФ-друку відбулася лише у 2001 році. Відтоді став можливим прямий друк на складних поверхнях типу скла, дзеркала, металу та ін. з неймовірною, просто фотографічною якістю та високою зносостійкістю. Що ж це за технологія така “УФ-друк” та чим вона може бути корисною у дизайні інтер’єру?

Не вдаючись у тонкощі технологічного процесу, лише коротко розповімо про сам принцип такого друку. Він полягає у хімічній реакції “фотополімеризації”. У заданому малюнку на поверхню наносять спеціальні уф-чорнила, які під дією ультрафіолетових ламп миттєво застигають, утворюючи полімерну плівку. В результаті отримуємо якісний малюнок, стійкий до стирання, вицвітання фарб і, що не менш важливо, не шкідливий для здоров’я.

Де ж це можна використати? Та де завгодно: на фронтальних панелях шафи-купе, на кухонних вставках-фартуках та фасадах, скляних панно, перегородках, стільницях, дверях – будь-де. Таким же необмеженим є вибір малюнку. Це може бути і простий орнамент, і навіть ваша сімейна світлина. Скло та дзеркала розширюють межі простору, а цифровий УФ-друк розширює можливості їх використання у креативному оформленні інтер’єру.

 

Душові кабіни в інтер’єрі ванної кімнати

І простір у ванній кімнаті економлять, і води мало витрачають, і виглядають стильно, ще й купу «наворотів» для любителів технічних новинок можуть мати… Отже, душові кабіни: які вони бувають і які з них найлегше вписати у ваш інтер’єр.
«Бокс» чи кутова..