Класика в інтер’єрі

Класика в інтер’єрі – це стиль упевнених людей. Кожна деталь інтер’єру свідчить про високий достаток хазяїв, але розкіш не виставляється напоказ, її присутність в класичному дизайні інтер’єру є природною і виправданою. Усі елементи інтер’єру відбивають бездоганність смаку і стилю. Усе дихає спокійною гідністю і говорить про респектабельність власників. Внутрішній простір в класичному дизайні інтер’єру організований симетрично і пропорційно. Кімнати чітко відокремлені одна від одної. Популярний стиль студії в цьому стилі просто недоречний. Класику в інтер’єрі неможливо представити в дизайні маленької квартири чи в будинку з низькими стелями. Класичний стиль виражається простими прямолінійними формами, проте, незважаючи на стриманість планувальних рішень, він зачаровує бездоганністю обробки і декору.
Класика в інтер’єрі: правила дизайну стін і перекриттів…

У класичному дизайні інтер’єру використовується особливе декорування стін. Їх поверхня розбита на декілька різних зон. По-перше, це обов’язковий цокольний пояс з рельєфною межею (ліплення або дерев’яний бордюр). Іноді може бути присутнім ще один пояс під стелею кімнати. Вище за цокольний пояс стіни розділені вертикальним декором на декілька зон, ширина яких варіюється залежно від довжини стіни. Також в стінах часто влаштовують ніші. Стіни можуть бути забарвлені, оббиті дерев’яними панелями або обклеєні престижними шпалерами із стриманим малюнком.
У дизайні стелі класика в інтер’єрі проявляється наявністю складного ліпного декору або плафонного розпису. Використовується також дерев’яна обшивка у вигляді комірчастих структур. Підлоги в класичному дизайні зазвичай паркетні. Колони і пів колони – ще одна яскрава деталь класичного стилю. Розташовуватися колони можуть в будь-якій кімнаті, від кухні до спальні. Колони можуть бути мармуровими або з мармуровим облицюванням.
Колірна гамма в класичному дизайні інтер’єру
Класичний стиль відрізняється стриманою благородною гаммою. Тут завжди присутній коричневий колір, бежевий або блідо-жовтий. Нерідко використовуються світлі зеленуваті відтінки. Золотистий декор допустимий у вигляді окремих акцентів. Незважаючи на обмеженість колірної гамми, дизайнерам вдається створювати нескінченне різноманіття затишних інтер’єрів у класичному стилі. Любителям популярного червоного кольору можна порекомендувати лише використання стриманих бордових відтінків.
Класика в інтер’єрі: правила вибору меблів
Меблі в класичному інтер’єрі відрізняються ретельним опрацюванням деталей. Меблеві ніжки зазвичай зігнуті і прикрашені різьбленням. Матеріалом для меблів служать дорогі і цінні породи дерева. Нерідко меблі прикрашені інкрустацією рідкісних порід. Для виготовлення можуть використовуватися деревні породи різного кольору : карельська береза, горіх, вишня.
Освітлення в класичному дизайні інтер’єру
Усі кімнати в класичному інтер’єрі мають бути добре освітлені. Тут використовуються дорогі люстри з кришталевими підвісками або елегантними лампами у формі свічок. Часто можна зустріти люстри з фарфоровими плафонами у вигляді традиційних абажурів настільних ламп. Для місцевого освітлення використовуються переважно настільні лампи.

Текстиль в класичному дизайні інтер’єру
Складні драпіровки з дорогих тканин буквально панують в класичному інтер’єрі. Матеріалом для драпіровок може служити атлас, парча або шовк. Нерідко штори прикрашені кистями. Для оббивки меблів використовуються м’які однотонні тканини. Килими витримані в тій же колірній гаммі і прикрашені стриманим геометричним візерунком.
Класика в інтер’єрі: основні види декору
Декор в класичному дизайні інтер’єру неодмінно дорогий. Живописні картини на стінах, цінні скульптури в нішах і на підставках, дзеркала в дорогих рамах, колекції антикваріату, колекційний фарфор, старовинна зброя можуть прикрашати будь-яку кімнату в будинку. Вітражі можуть замінити звичайне скло. Книги – ще одна з цінностей в класичному інтер’єрі. Неодмінний камін прикрашається мармуровим порталом. Сучасна техніка ніколи не є центром класичного інтер’єру. У багатьох випадків телевізори і музичні центри навіть ховаються за висувними дверцями, щоб не порушувати загальної гармонії інтер’єрів.
Сучасні тенденції в класичному дизайні інтер’єру
У сучасних інтер’єрах частіше використовується стилізація під класичний стиль, ніж пряме наслідування його канонів. Це особливо актуально при створенні класичного дизайну інтер’єру в стандартних квартирах або не дуже великих будинках. Замість ліпних стель використовуються багаторівневі конструкції з гіпсокартоні. Сучасний молдінг замінив традиційний скульптурний бордюр. Замість пишної драпіровки використовуються жалюзі, замість живопису – сучасні постери, а мозаїчні і паркетні підлоги змінює керамічна плитка або ламінат. Кришталеві люстри уживаються поряд з сучасним вбудованим підсвічуванням. Класика в інтер’єрі залишається як і раніше елегантною, респектабельною і гідною.