Дизайн інтер’єру мансарди: як правильно організувати простір

Набагато простіше, якщо ви будуєте новий будинок з мансардою. В цьому випадку ще на стадії проектування будуть враховані усі вимоги до облаштування житлового приміщення. Якщо ж ви переробляєте під житло колишнє горище будинку, то спочатку краще проконсультуватися Мансардні приміщення все частіше використовуються для житла в мегаполісах і заміських селищах. Дизайн інтер’єру мансарди повинен враховувати деякі особливості проживання під дахом з фахівцями з низки запитань.
Перш ніж займатися безпосередньо дизайном інтер’єру мансарди треба вирішити декілька ключових питань:
• Вибрати тип теплоізоляції приміщень, якщо це не зроблено при будівництві;
• Вирішити, чи потрібне вам перепланування і чи можливе воно;
• Визначити, яку систему скління використовувати з урахуванням особливостей конструкції стін і даху;
• Вибрати систему опалювання;
• Вирішити, які інженерні комунікації ви встановлюватимете на мансарді;
• Визначитися з необхідним об’ємом електромонтажних робіт;
•Встановити, чи потрібні вам додатково системи вентиляції і кондиціонування.
Як бачите, список досить великий, а вирішення цих проблем вимагає певних професійних знань. Звичайно, якщо ви плануєте використовувати мансарду тільки влітку, і не збираєтеся розміщувати на ній кухню або ванну, то частина проблем відпадає сама собою. Але для цілорічного автономного проживання ці питання доведеться вирішити у будь-якому випадку.
Тільки після цього можна приступати до дизайну інтер’єру мансарди. Строго кажучи, немає ніяких обмежень у виборі стилю. Ви зможете створити інтер’єр в стилі мінімалізму або готичний дизайн залежно від призначення кімнат, їх площі і власних смаків. Але є деякі особливості дизайну, які слід врахувати.
Передусім, похилий дах, який обмежить вас у виборі меблів. У дизайні інтер’єру мансарди невисокі меблі слід розставляти в низькій частині кімнати. Там зручно розмістяться ліжка, тумбочки, журнальні столики. У вищій частині приміщення мансарди слід розставити високі шафи, душові кабіни і розмістити навісні полиці.
Щоб ефективніше використовувати площу біля низьких стін, краще розташувати вікна на даху, якщо це дозволяє конструкція. Порадьтеся з фахівцем, які вікна вибрати, оскільки вони мають бути досить міцними, щоб витримати тиск снігового покриву.
Вибір меблів і декору в дизайні інтер’єру мансарди багато в чому залежить від загальної площі. Чим просторіше мансарда, тим ширший вибір для дизайну приміщення. Якщо площа мансарди досить мала, вибирайте світлі меблі і декор, щоб приміщення здавалося більшим. Для зручного розташування меблів використовуйте принципи ергономіки кухні і ефективної організації функціональних зон. Часто саме правильне розташування меблів перетворює тісний інтер’єр на комфортний будинок.  Дизайн інтер’єру мансарди     Якщо в інтер’єрі мансарди планується кухня і ванна, то їх розташування краще пов’язати з наявною в будинку системою каналізації і водопостачання, щоб заощадити на монтажі інженерних мереж.
Прекрасно, якщо до мансарди можна приєднати балкон або є вихід на дах. Це дасть вам можливість організувати додатковий простір в теплу пору року.
Мансарда може бути такою ж комфортною, як і будь-яка інша кімната в будинку. Саме розташування мансарди під дахом будівлі може надати прекрасний вид на заміську природу або урбаністичний пейзаж. Створіть власний неповторний дизайн інтер’єру мансарди, щоб відчути усі переваги подібного житла.