Безпека дітей у квартирі

Поява дитини в домі – це не лише велика радість для батьків, але і нові турботи. Перший час їх не так багато, проте, дитина росте і з кожним днем їй будуть доступні все більше умінь. Спочатку дитина вчиться тримати голівку, потім перевертатися, потім повзати. Ось на цьому етапі і виникають перші проблеми, пов’язані з переміщенням дитини по будинку. Гострі кути столів і стін, дрібні предмети на полицях і у висувних ящиках – усе це представляє небезпеку для маленької дитини, яка через свою допитливість намагається досліджувати усе, що попадається на його шляхи усіма доступними способами. Наша стаття розповість про безпеку дітей вдома.
Нині розроблена велика кількість різних елементів, які допоможуть батькам уникнути багатьох неприємних для себе і малюка моментів. Адже, дитині буде дуже цікаво попорпатися в усіх доступних ящиках, пошарудіти листочками, спробувати на смак фотографії, пакетики, письмове приладдя, пограти з клубками ниток, адже вони такі схожі на різноколірні м’ячики. Окрім того, що малюк може випадково заглянути в ящик з потенційно небезпечним вмістом, він також може елементарно травмувати пальці, відкриваючи і закриваючи дверці.
Щоб уберегти дитину і важливі документи від прикрощів, виробники пропонують широкий асортимент різних замків, які можуть наклеюватися, надіватися на ручки або кріпитися шурупами. Подібні замки надійно блокують доступ до вмісту ящика або шафи дитині, але легко відкриваються дорослими. Вони не залишають слідів після видалення і навіть можуть оснащуватися звуковим сигналізатором.
U-подібніі С-подібні замки-блокіратори добре підійдуть для дверей (якщо ручки на них близько розташовані). Вони зручно кріпляться на круглі ручки або ручки у вигляді скоб, які розташовані на відстані від 2,5 см до 21,5 см. Такі замки випускаються багатьма виробниками, завдяки чому представлені в широкому ціновому діапазоні. При цьому дорожчі моделі можуть бути оснащені спеціальним зумером, який подаватиме сигнал у разі неправильної фіксації замку або якщо він відкритий.
“М’який” замок- це пластиковий шнур із спеціальним фіксатором. Шнури бувають різної довжини, тому підійдуть для різних шафок, висувних ящиків і будь-яких типів ручок, а спеціальний фіксатор може відкрити тільки дорослий.
Універсальний замоккріпиться на дверцята за допомогою спеціальних присосок, закривається за допомогою фіксатора, а відкрити його можна натисненням або поворотом кнопки. Він добре підійде для шафок, у яких відсутні ручки. Присоски або липучки сполучені пластиковим шнуром. Завдяки цьому такий замок можна використовувати як кутовий і кріпити на дверцята тумбочок, побутової техніки, скляні і дзеркальні двері.
Існують так само замки спеціально для розсувних дверей. Такі замки можуть бути хорошою альтернативою універсальним замкам і встановлюються на скляні, дзеркальні двері і двері шаф-купе. Вони встановлюються в місці стику дверей і бічної планки і перешкоджають пересуванню дверей по горизонталі.
Але дитина може собі зашкодити не лише дрібними предметами, але і великими, наприклад, перевернути на себе тумбочку або комод, просто забравшись всередину. Уникнути травм допоможуть спеціальні фіксатори, які допоможуть прикріпити меблі до стіни. У цій якості можуть виступити звичайні сталеві куточки або спеціальний захист від перекидання. У комплект такого захисту входять кронштейни і спеціальний ремінь, який можна легко розстебнути при необхідності. Кронштейни кріпляться до стіни і меблів, а ремінь, проходячи через них, фіксує меблі. Є схожий варіант і для апаратури.
Активно пересуваючись по будинку, малюк може ударитися об гострі кути. Щоб захистити дитину були розроблені спеціальні протиударні пристосування.
Накладні куточкиможуть бути виготовлені з пластика або латексу і кріпляться за допомогою липучок до гострих і виступаючих кутів меблів. На круглі меблі кріпляться м’який бампер або накладка, на липучки або за допомогою гумок. Вони добре амортизують удари і захищають дитину від серйозних ушкоджень. Бампер може розтягуватися за рахунок наявності гумки, що робить його універсальним засобом захисту, який підійде для будь-яких меблів.
Іншим важливим моментом, на який слід обов’язково звернути увагу молодим батькам, є електрика. Розетки дуже привабливий об’єкт для малюка. Щоб уникнути поломки розетки і захистити дитину виробниками були розроблені спеціальні заглушки. Вони виготовлені з пластика або гуми, а відкриваються за допомогою ключа. За кольором і формі заглушки також дуже різноманітні.