Бамбукові штори – східна деталь у західному інтер’єрі

Рік від року бамбук стає усе більш популярним матеріалом для виготовлення предметів інтер’єру. З цієї тропічної рослини виготовляються дуже красиві, неймовірні за своєю декоративністю, а головне – екологічно чисті і безпечні речі, здатні прикрасити собою будь-яке приміщення.
Стебла бамбука дуже тонкі і довгі, в той же час вони неймовірно міцні і майже не піддаються старінню. Саме тому вже багато віків його використовують для виготовлення штор. Бамбук вирощують три роки, потім зрізають його, дбайливо відбирають, ретельно сушать і обробляють спеціальним методом. Потім на спеціальних верстатах з отриманого матеріалу вручну плетуть штори. Простий спосіб виготовлення говорить про натуральність матеріалу і підкреслює, що штори з бамбука – це екологічно чистий виріб.
Бамбукові штори дуже прості і легкі у використанні. Саме тому вони стали таким популярним і улюбленим предметом інтер’єру у домовласників різних країн. Висока якість і практичність природного матеріалу в поєднанні з сучасними естетичними вимогами – ось головний критерій, завдяки якому число прихильників бамбукових штор постійно росте, вже не обмежуючись одними лише любителями екзотики в оформленні інтер’єру.
Бамбукові штори виробляються в Китаї, Японії і у В’єтнамі. Японські бамбукові штори мають древню історію. Уперше про штори з бамбука згадується в антології японської поезії. Штори зустрічалися в імператорському палаці, святинях і храмах. Вони вважалися престижною річчю, і служили не лише як захист від сонячного світла, але і були важливим атрибутом знатності і багатства.
Які ж переваги бамбука перед іншими матеріалами для виготовлення штор
Головна перевага – це вологостійкість. Це якість матеріалу є дуже важливою, оскільки дає можливість використовувати бамбукові штори у ванних кімнатах і інших приміщеннях, де є підвищена вологість, наприклад, при декоративному оформленні вікон на кухні, веранді і в зимових садах.
Важливою якістю цих штор є їх невисока ціна, що дозволяє придбати бамбукові штори практично будь-якій людині з середнім достатком
Сучасні технології перетворюють звичайне полотно бамбукової штори на справжній витвір мистецтва, який має чудовий зовнішній вигляд і високі практичні характеристики. Особлива ексклюзивність таких штор досягається за рахунок застосування ручного розпису. Штори розписуються виключно екологічно чистими і безпечними барвниками, що істотно збільшує цінність цього бамбукового виробу. При оформленні полотна штор також використовуються і художні аплікації, які надають шторам багатовимірність і об’єм.
Бамбукові штори розрізняються за технікою плетіння : проста техніка “сірниковий варіант” і хитромудре переплетення великих стебел бамбука з тонкими нитками. Такі штори гармонійно впишуться як в інтер’єр східних ресторанів, так і прикрасять вікна в будинках, витриманих в стилі кантрі, підкресливши, при цьому, фактуру дерев’яних предметів. Виглядають бамбукові штори дуже вишукано, тонкі палички не обважнюють вікно, а навпаки, надають йому легкість і тонкий східний колорит. Незважаючи на свою природну жвавість, бамбук – матеріал, невередливий, він взагалі не вицвітає на сонці.
Фахівці в області дизайну, радять підбирати штори одного кольору з меблями, тоді акцент буде спрямований на вікно і підкреслить деталі обстановки. Якщо ви оформляєте свій будинок в мінімалістському або екзотичному стилі, бамбукові штори будуть просто незамінні. Вони можуть бути як самостійною деталлю дизайну вікна, так і вдало поєднуватися з тканинними портьєрами. Ці штори відмінно виглядатимуть як у вітальні, так і на кухні, а також підійдуть для декорування заскленої лоджії або веранди. Бамбукові штори можна кріпити не лише до віконного отвору, але і до стелі або до стіни.
Згідно з китайським вченням фен-шуй зайва негативна енергія, шкідлива для людини, поглинається бамбуком, нейтралізується ім. Легкий, екологічно чистий, довговічний, бамбук – просто ідеальний матеріал для штор. За допомогою бамбукових штор можна легко привнести до свого будинку витонченість Сходу, створити особливий – ні на що не схожий стиль.