Багаторівневі стелі

У сучасному будинку стеля є такою ж необхідною деталлю інтер’єру, як підлога, стіни і численні предмети побуту. Не випадково багато дизайнерів, плануючи концепцію приміщення, обов’язково звертають увагу на художню обробку стелі.

Одним із способів урізноманітнити вигляд свого житла, надати йому свого неповторного і ексклюзивного вигляду, є створення багаторівневої стелі. Раніше фігурні форми стель були доступні тільки дуже забезпеченим людям, проте часи міняються, і зараз вже багато хто прикрашає свої квартири стелями найскладніших і химерніших форм.

Передусім, дворівнева стеля покликана створити в приміщенні розмежування житлових зон. Рівні стелі, опускаючись або піднімаючись, немов дають зрозуміти: тут закінчується кімната і починається передпокій, кухня, їдальня.

При декоруванні багаторівневих стель ви можете повністю дати волю своєї фантазії. Ви можете прикрасити кожен рівень розписом, можете встановити додаткові точкові світильники і люстри, можете створити стелю в стилі хай-тек. Окрім дизайнерських функцій, багаторівнева стеля може застосовуватися і з чисто практичними цілями. Так, наприклад, вона дозволяє за камуфлювати несучі конструкції, споруди, що не вписуються в загальний інтер’єр, заховати канали вентиляції.

Виготовляється багаторівнева стеля найчастіше з листового гіпсокартону, закріпленого на спеціальних опорах. Дуже ефектно виглядають натяжні стелі, які встановлюються на різних рівнях і можуть мати плавні, або різкі переходи, створюючи химерні конструкції з різним рівнем підсвічування.

Установка багаторівневих комбінованих стель – досить трудомістка і дорога операція, що забирає багато часу і сил. Проте, краще всього, якщо ви не довіряєте своєму смаку, довірити планування досвідченому дизайнерові, який зможе підібрати стиль стелі відповідно до загальної концепції приміщення.

При встановленні багаторівневої стелі в приміщенні слід пам’ятати пару нескладних, але дуже важливих правил :

  • На кожному етапі обробки звертайте увагу на щонайменші нюанси. Дрібниць тут бути не може, і щонайменший дефект усунути буде дуже складно, оскільки може знадобитися і розбирання усієї ретельно підібраної конструкції.
  • Установку повинні робити тільки кваліфіковані фахівці. Можна, звичайно, спробувати зробити усе самому, але якщо ви вперше зустрічаєтеся з роботою такого виду, краще не ризикувати.
  • Вивчайте матеріали, радьтеся зі знаючими дизайнерами. Сучасний ринок такий великий, що ви напевно знайдете те, що шукаєте.