Акрилові ванни

Останнім часом на зміну ваннам з чавуну і сталі приходять акрилові ванни. Розглянемо переваги акрилових ванн:
• Мала вага (15-30 кг) дозволяє змонтувати акрилову ванну навіть одній людині.
• Акрил має меншу теплопровідність ніж чавун, за рахунок чого вода у ванні довший час залишається гарячою, в той же час акрилова ванна без води має кімнатну температуру, на відміну від “холодного” чавуну, і не вимагає попереднього підігрівання перед використанням.
• Найбільшим плюсом акрилових ванн є їх ремонтопридатність. Навіть якщо ви пошкодили поверхню в ході експлуатації, подряпину або вм’ятину легко видалити самостійно за допомогою ремонтного комплекту.
• Поверхня акрилу має значно меншу шорсткість, чим у емалі чавунної ванни, тому на ній залишається менше осаду, а так само це перешкоджає розмноженню бактерій.
• Акрил не тьмяніє з часом, і ваша ванна матиме той же колір що і під час купівлі.
• В порівнянні з однотипними чавунними ваннами, акрилові можуть мати різноманітний дизайн і колір.
• Так само слід зазначити, що при правильному використанні і догляді, термін служби такої ванни практично не обмежений.
Акрил (чи метаакрилат) сам по собі є пластичним матеріалом, і до того ж ще і досить дорогим, тому ванни не роблять з чистого акрилу. Поверхневий шар ванни формують з листа акрилу завтовшки 4-6мм за допомогою гарячого вакуумного формування. Після охолодження акрилову форму зміцнюють декількома шарами скловолокна перемішаного з ненасиченою поліефірною (епоксидною) смолою, чим більше цих шарів, тим міцніша і якісніша ванна. Кількість шарів видно при огляді кромки ванни. У місцях, де ванна кріпиться до металевого каркаса, передбачається додаткове посилення або товстими листами пластика або ДСП. Деякі виробники згори шару армування наносять ще шар поліуретанової піни для кращої теплоізоляції.
Рекомендації при купівлі акрилової ванни
При купівлі акрилової ванни необхідно бути особливо уважним, і в першу чергу звернути увагу на те, щоб ванна була виготовлена з 100% литного акрилу (ПММА), а не з пластика з тонким (до 1мм) шаром акрилу, нанесеного на поверхню (АБС/ПММА). Продавці зазвичай умовчують про те, що ванна виконана з комбінованого пластика, тому необхідно уважно оглянути кромку ванни, там повинно бути тільки 2 шари: акрил і армуючий склопластик. Ванни з пластика з тонким шаром акрилу мають значно гірші якості, ніж з чистого акрилу. Вони мають велику шорсткість, меншу міцність поверхні, легко дряпаються і не придатні до реставрації. Так само при постійних перепадах температури, внаслідок того, що шари такого пластика мають різні коефіцієнти теплового розширення, на ньому з’являються мікротріщини, які значно зменшують термін служби такої ванни.
Так само слід звертати увагу на товщину акрилового шару, і якість нанесення шару армування. Якісна ванна, при постукуванні, повинна мати глухий звук, а при натисненні на стінки ванни вони не повинні гнутися.
Догляд за акриловою ванною
Що б збільшити термін служби і зберегти первинний вид акрилової ванни, потрібний регулярний і якісний догляд за нею.
    Не рекомендується:
• Використовувати миючі засоби, що містять абразивний матеріал і хімічно активні речовини (кислоти, луги, ацетон, бензин і тому подібне).
• Ставити на поверхню предмети з твердого матеріалу, які можуть залишити подряпини або вм’ятини на акриловому шарі.
Для чищення акрилової ванни використовуються м’які тканини, змочені миючими засобами для гладких поверхонь. Що б видалити сольові відкладення можна використовувати лимонний сік. Після кожного використання рекомендується споліскування теплою водою.
Реставрація акрилової ванни

Якщо ви впустили у ванну твердий предмет, внаслідок чого утворилася подряпина на поверхні, то її легко видалити. Досить купити ремонтний комплект виробника вашої ванни, що складається з рідкого акрилу, нанести його на подряпину, а після застигання відполірувати до утворення однорідної поверхні. Після цього не залишиться навіть сліду колишньої подряпини.